Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli kosy i piły za 50 tysięcy złotych

Data publikacji 03.12.2010

Wczoraj policjanci ze Śródmieścia zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o włamanie do firmy sprzątającej. Mężczyźni zabrali kosy elektryczne i piły do żywopłotów o łącznej wartości około 50 tys. zł. Skradzione elektronarzędzia odzyskano. Dzisiaj obaj zatrzymani usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.

Do włamania do magazynów firmy przy ul. Świętojerskiej doszżło w nocy z 24 na 25.11.2010 r. Jak ustalili policjanci, sprawcy ukradli 20 kos spalinowych i 2 piły do żywopłotów. Właściciel wycenił straty  na 50.000 złotych. Od początku sprawą zainteresowali się policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępstw przeciwko mieniu. Kryminalni dokładnie zbadali materiały zgromadzone w sprawie, wszystko wskazywało na to, że za włamanie odpowiedzialny jest ktoś z tej firmy.

Po kilku dniach dochodzenia policjanci byli już niemal pewni, że włamanie zostało upozorowane. Wczoraj i przedwczoraj zatrzymano dwóch mężczyzn, pełniących funkcje kierownicze w firmie. Znaleziono u nich skradzione urządzenia. Jarosław K. i Rafał Z. przyznali się do winy. Teraz zatrzymani usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

ak, to

Powrót na górę strony