Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili bez żadnego powodu

Data publikacji 02.12.2010

19-letni Krzysztof T. i 20-letni Przemysław O., bez jakiegokolwiek powodu, podeszli do mężczyzny wracającego z dziewczyną do domu i pobili go. Uderzali po głowie i całym ciele jakimś narzędziem, prawdopodobnie była to pałka. Wpadli w ręce policjantów z Wawra w autobusie kilkanaście minut później. Odpowiedzą za pobicie, grozi im do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wawra zostali zaalarmowani przez pokrzywdzonego i jego bliskich. Z relacji zgłaszających wynikało, że młody człowiek został pobity na ulicy przez dwóch mężczyzn. Napastnicy podeszli do idącej chodnikiem pary i bez żadnego powodu zaczęli bić mężczyznę, uderzali prawdopodobnie jakąś pałką po całym ciele, kopali, a na koniec bez słowa uciekli.

Nie zdołali jednak uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusze z ulicy Mrówczej zauważyli sprawców jadących w autobusie. Stróże prawa zadziałali błyskawicznie. Zatrzymali 19-letniego Krzysztofa T. i 20-letniego Przemysława O. Obaj zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego. Sami próbowali zaprzeczać by kogokolwiek pobili, upierali się, że niczego podobnego nie zrobili. Zgromadzony materiał dowodowy dostarczył jednak podstaw do przedstawienia zatrzymanym zarzutów pobicia.

Teraz grozi im do 3 lat więzienia.

bw/jw

 

Powrót na górę strony