Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali leki niewiadomego pochodzenia

Data publikacji 03.12.2010

Ponad 1640 sztuk suplementów diety zawierających zabronione prawem substancje zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami komend rejonowych. Preparaty były sprzedawane w jednej z sieci sklepów w Warszawie. W swym składzie zawierały m.in. okazy CITES. Leki były sprzedawane również za pośrednictwem Internetu. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi 82 tysiące złotych.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP, wspólnie z pracownikami inspekcji farmaceutycznej oraz policjantami komend rejonowych skontrolowali kilkanaście sklepów jednej z warszawskich firm zajmujących się sprzedażą odżywek. Jak się okazało, właściciele firmy wprowadzali do obrotu leki oraz suplementy diety zawierające, m.in.: sterydy, hormony, johimbinę, efedrynę oraz okazy CITES. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1640 sztuk towaru o wartości około 82 tysięcy złotych.

Jak ustalili kryminalni, preparaty były również sprzedawane przez Internet.

Właściciele sklepów mogą teraz usłyszeć zarzuty z Ustawy – Prawo Farmaceutyczne, Ustawy o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia oraz Ustawy o Ochronie Przyrody. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wprowadzanie do obrotu specyfików zawierających CITESY narusza przepisy Konwencji Waszyngtońskiej, przepisy unijne i polską ustawę o ochronie przyrody. Sprawcom może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2 MB)

Powrót na górę strony