Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 tysięcy złotych zostało w banku

Data publikacji 30.11.2010

Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy w Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadła Ewa K. Zatrzymana kobieta, posługując się sfałszowanymi dokumentami, chciała wyłudzić 15 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 8 lat więzienia.

Do policjantów zajmujących się przestępczością bankową dotarła informacja o tym, że kobieta posługująca się najprawdopodobniej sfałszowanymi dokumentami potwierdzającymi jej rzetelność usiłuje wyłudzić w banku kredyt w wysokości 15000 zł. Na miejsce pojechali policjanci z komendy w Śródmieściu.

Tam około 10.00 zatrzymano Ewę K., która właśnie przyszła sfinalizować transakcję. Po sprawdzeniu okazało się, że sprawczyni zdarzenia przedłożyła w banku sfałszowane zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu oraz dokumenty świadczące o odprowadzaniu składki do ZUS.

Policjanci zajmujący się sprawą sprawdzą, czy kobieta nie ma na swoim koncie więcej wyłudzonych w ten sposób kredytów. 35-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. Dzisiaj trafi do sądu, który zadecyduje o jej dalszym losie. Za czyn, którego dopuściła się grozi do 8 lat więzienia.

ea/to
 

Powrót na górę strony