Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana nastolatka jechała rowerem

Data publikacji 30.11.2010

Ponad promil alkoholu we krwi miała zatrzymana przez policjantów 16-letnia mieszkanka jednej z okolicznych gmin. Rowerzystkę tuż po północy na ulicy Jagiellońskiej zauważyli funkcjonariusze z drogówki. Po wykonanych czynnościach nastolatkę z komendy do domu zabrała mama. Sprawa znajdzie teraz swój epilog przed sądem rodzinnym.

Minęła północ, kiedy policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolujący Legionowo na ulicy Jagiellońskiej zauważyli młodą kobietę jadącą rowerem. Tor jazdy wskazywał na to, że rowerzystka mogła wcześniej spożywać alkohol.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas badania stanu trzeźwości. Okazało się, że 16-latka miała ponad promil alkoholu we krwi a wskazanie alkomatu wciąż rosło. Szybko wyszło na jaw, że dziewczyna chwilę wcześniej wraz z koleżanką piła piwo.

Pijana rowerzystka została zatrzymana i dowieziona do komendy. Tam po wykonaniu niezbędnych czynności przez policjantów z wydziału do spraw nieletnich do domu zabrała ją jej mama. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie rodzinnym.

 

ak, rsz

Powrót na górę strony