Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działał na warunkowym zwolnieniu

Data publikacji 30.11.2010

Na 3 miesiące trafił do aresztu Marek M. Mężczyzna usłyszał 13 zarzutów kradzieży z włamaniem i jeden uszkodzenia mienia. 24-latek włamywał się do domów jednorodzinnych w Wawrze. Kradł głównie pieniądze i biżuterię. Został trafnie wytypowany i zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu przy ulicy Mrówczej. Był na warunkowym zwolnieniu.

Dzielnicowi z Wawra po przeanalizowaniu wpływających do komisariatu spraw kradzieży z włamaniem do domów wytypowali mężczyznę, który miałby być sprawcą tych czynów.

24-letni Marek M. w czerwcu tego roku opuścił zakład karny, wyszedł po 4 latach, zwolniony warunkowo półtora roku wcześniej. Odbywał karę pozbawienia wolności właśnie za kradzieże z włamaniem. Po przeprowadzeniu stosownych sprawdzeń i ustaleń okazało się, że dzielnicowi jak najbardziej trafnie wytypowali mężczyznę.

Marek M. w przeciągu października i listopada dokonał 13 włamań i dopuścił się 1 uszkodzenia mienia. Każdorazowo dostawał się do domów poprzez wyważenie drzwi balkonowych lub okien, wybierał pory wieczorne i nocne. Kradł głównie pieniądze i biżuterię. Zdobyty łup natychmiast sprzedawał na terenie bazarów. Mundurowi zdołali odzyskać porzucony w kanałku metalowy sejf.

Zatrzymany usłyszał łącznie 14 zarzutów w tym 13 kradzieży z włamaniem. W sądzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

ea/jw

Powrót na górę strony