Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka włamywaczy rozbita

Data publikacji 27.11.2010

Otwoccy kryminalni rozbili grupę trudniącą się włamaniami do domów i mieszkań. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn i odzyskali większość skradzionych rzeczy. Wobec 33-letniego Bogusława Ch. oraz dwóch 17-latków Kamila O. i Emila W. prokuratura rejonowa zastosowała środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Grozi im do 10 lat więzienia. O losie nieletniego Cezarego L. zadecyduje otwocki sąd rodzinny i nieletnich.

Wszystko zaczęło się kilka dni temu, gdy jeden z mieszkańców Otwocka zgłosił włamanie do swojego domu i kradzież, min. sprzętu komputerowego, sprzętu AGD i RTV oraz narzędzi i artykułów wyposażenia wnętrz. Natychmiast po zawiadomieniu do pracy w tej sprawie przystąpili otwoccy kryminalni.

Już dwa dni później ustalili, że jednym ze sprawców może być 33-letni Bogusław Ch. „Wizyta” w mieszkaniu mężczyzny potwierdziła, że ich podejrzenia były słuszne,. Policjanci znaleźli tam jeden ze skradzionych komputerów. Bogusław Ch. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz wypadki potoczyły się już szybko. Jeszcze tego samego dnia w ręce policjantów wpadli kolejno 17-letni Kamil O., 17-letni Emil W. i 14-letni Cezary L. Funkcjonariusze odzyskali również większość skradzionych rzeczy, które sprawcy ukryli w domu Emila W. Kryminalni ustalili także przebieg zdarzenia i role, jakie w nim odegrali zatrzymani mężczyźni. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

Jest prawie pewne, że grupa ma na sumieniu jeszcze, co najmniej kilka podobnych przestępstw. Zabezpieczone ślady i zgromadzone dowody prawdopodobnie pozwolą na przedstawienie im kolejnych zarzutów.

Wobec dorosłych otwocka prokuratura rejonowa zastosowała środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Grozi im do 10 lat więzienia. O losie nieletniego Cezarego L. zadecyduje otwocki sąd rodzinny i nieletnich.

ea/ds


 

Powrót na górę strony