Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł za kradzież pand

Data publikacji 25.11.2010

Policjanci wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP zatrzymali 26-letniego Jacka W. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież z włamaniem do dwóch fiatów pand. To kolejna zatrzymana osoba działająca w grupie zajmującej się kradzieżami samochodów i sprzedażą części. W październiku stołeczni policjanci zatrzymali trzech członków tej grupy.

W ręce stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową wpadł kolejny członek grupy, która zajmowała się kradzieżami samochodów, ukrywaniem skradzionych pojazdów, a także sprzedażą części pochodzących z kradzieży.

W październiku stołeczni policjanci rozbili grupę, która na swym koncie ma kradzież 32 samochodów. Przestępcy działali w latach 2007-2009 w Warszawie i całym województwie mazowieckim. Kradzione pojazdy były rozbierane na części, a następnie sprzedawane na giełdach samochodowych i poprzez portale internetowe.

Zatrzymany 26-letni Jacek W. jest podejrzany o kradzież z włamaniem dwóch fiatów pand. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe trzymiesięczne aresztowanie sprawcy. Sąd nie przychylił się do wniosku.

Za kradzieże z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ea
 

Powrót na górę strony