Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował uciec interweniującym policjantom

Data publikacji 23.11.2010

Policjanci z Serocka zatrzymali 30-letniego Zbigniewa Z., który po włamaniu do domku letniskowego usiłował zbiec przed nadjeżdżającym radiowozem. Mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. Tym razem próbował skraść mienie o wartości około 1200 złotych.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Karolino. Tuż po 23.00 patrolujący tamten rejon policjanci otrzymali informację od oficera dyżurnego, że w jednym z domków letniskowych włączył się alarm. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Dojeżdżając na miejsce, zauważyli biegnącego mężczyznę. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 30-latka.

Nieopodal miejsca przestępstwa funkcjonariusze znaleźli także zaparkowanego poloneza należącego do Zbigniewa Z., którym najprawdopodobniej włamywacz zamierzał wywieźć zrabowane przedmioty. Przed budynkiem znajdowały się bezpieczniki, kable oraz inny sprzęt elektryczny o łącznej wartości około 1200 złotych. Sprawca dostał się ośrodka, wyłamując zabezpieczenia w drzwiach. Zbigniew Z. trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony