Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór dla sprawców włamania do domu

Data publikacji 22.11.2010

Dokonali włamania do domu jednorodzinnego pod Radzyminem. Kilka dni później planowali kolejną kradzież mieszkaniową. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, nie dali im kolejnej szansy. 18-letni Sebastian F. oraz dwaj 19-latkowie Paweł P. i Mateusz S. w chwili zatrzymania przez policjantów posiadali przy sobie metalowy łom i rękawiczki materiałowe. Cała trójka trafiła do policyjnej celi. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował wobec Sebastiana F. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Paweł P. został objęty policyjnym dozorem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Radzyminie odnotowali kilka włamań do domów jednorodzinnych. Podczas ostatniego sprawcy skradli dokumenty, pieniądze, biżuterię oraz kluczyki do samochodu, wszystko o wartości blisko 5300 zł. Kryminalni wspólnie z dzielnicowymi od razu przystąpili do działań. Praca operacyjna, rozmowy z mieszkańcami oraz własne ustalenia funkcjonariuszy już po kilku dniach przyniosły zamierzony efekt. Policjanci ustalili grupę młodych osób podejrzewanych o kradzieże i włamania mieszkaniowe. Pozostało ich tylko namierzyć i zatrzymać .

Z tym funkcjonariusze nie mili już żadnego problemu. Podejrzewając, że mężczyźni mogą planować kolejne włamania, objęli obserwacją jedno z osiedli mieszkaniowych po Radzyminem. Ich uwagę zwrócił osobowy volkswagen, wewnątrz którego siedziały trzy osoby. Policjanci sprawdzili pojazd i osoby.  Trójką młodych osób okazali się wytypowani sprawcy włamań. Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyznach metalowy łom oraz rękawiczki materiałowe.

18-letni Sebastian F. oraz dwaj 19-latkowie Paweł P. i Mateusz S. trafili do policyjnej celi. Ten ostatni po przesłuchaniu został zwolniony. Sebastian F. i Paweł P. usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu. 18-latek decyzją sądu rejonowego w Wołominie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Wobec Pawła P. prokuratura zastosował policyjny dozór. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

Powrót na górę strony