Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w wywiadowczym potrzasku

Data publikacji 22.11.2010

W chwili interwencji jeden ze sprawców zbiegał właśnie z rusztowania, a drugi wybiegł z mieszkania. Obaj wpadli w ręce wywiadowców z Pragi Południe. 25-letni Paweł W. i 39-letni Krzysztof W. włamali się do mieszkania, skąd ukradli między innymi, kolekcję znaczków, obraz, lustro. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z wywiadu dowiedzieli się o włamaniu do jednego mieszkań na terenie Grochowa. Natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Na miejscu wszystko rozegrało się błyskawicznie. Okazało się bowiem, że sprawcy jeszcze działają. Jednego z nich funkcjonariusze zlokalizowali na rusztowaniu, z którego akurat zbiegał, drugi wybiegł z mieszkania i wpadł wprost w ręce policjantów.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni dokonywali właśnie kradzieży z włamaniem. Ukradli znaczki pocztowe, lustro i obraz. Byli pijani. 25-letni Paweł W., miał 1,5 promila alkoholu we krwi, a 39-letni Krzysztof W., 2,8 promila.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanymi zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Mężczyzźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem do mieszkania. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, jw
 

Powrót na górę strony