Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„STOP ZWOLNIJ” - wspólna akcja Policji i dzieci na trasie S8

Data publikacji 21.11.2010

Funkcjonariusze z wołomińskiej komendy oraz uczniowie zespołu szkół w Słupnie na trasie S8 przeprowadzili wspólne działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Policjanci z drogówki oraz młodzież klasy VI w ramach działań profilaktycznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach rozmawiali z kierowcami i rozdawali ulotki zawierające 10 wskazówek dla bezpiecznego kierowcy.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, w ramach którego zorganizowana została ogólnopolska akcja „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, stał się dla wołomińskich funkcjonariuszy oraz uczniów zespołu szkół w Słupnie inspiracją do przeprowadzenia na trasie S8 w miejscowości Słupno własnej akcji „STOP ZWOLNIJ”. Promuje ona bezpieczne zachowania na drodze wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z drogówki, zespołu do spraw nieletnich oraz oficer prasowy komendy w Wołominie wspólnie z uczniami klasy VI A zespołu szkół w Słupnie rozmawiali z kierowcami i wręczali im w rejonie jednego z głównych skrzyżowań trasy S8 w Słupnie ulotki ze wskazówkami dla bezpiecznego kierowcy. Pomysłodawcą a zarazem inicjatorem przeprowadzonych działań była Pani Elżbieta Niedźwiedzka – nauczyciel i wychowawca dzieci i młodzieży, która wcieliła z życie projekt, mający na celu kształtowanie w uczniach poczucia wartości własnego zdrowia i odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne oraz innych ludzi.

Projekt to nie tylko działania skierowane do kierowców. Projekt zachęca też dzieci i młodzież szkolną do dyskusji, rozważań i refleksji oraz uświadamia im, w jak dużym stopniu ich bezpieczeństwo zależy od nich samych.

 

ak, ts/wz/mz


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.46 MB)

Powrót na górę strony