Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po godzinie od włamania

Data publikacji 21.11.2010

Policjanci zatrzymali 22-letniego Kamila K. i Katarzynę B. dosłownie godzinę po przyjęciu zgłoszenia o zdarzeniu. Mężczyzna włamał się do firmy i wyniósł z niej laptopy, kamerę internetową, lampkę ledową i gotówkę. Łączną wartość strat wyceniono na 7 tysięcy złotych. Cały łup od razu przejęła od niego jego towarzyszka, która odpowie za paserstwo umyślne. Wobec włamywacza sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Policjanci otrzymali informację o włamaniu do firmy. Sprawca ukradł 2 laptopy, kamerę internetową, lampkę ledową i 2 tysiące złotych. Łącznie straty wyniosły 7 tysięcy. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili rysopis włamywacza. Dosłownie po kilkudziesięciu minutach zauważyli mężczyznę o takim wyglądzie, który szedł w towarzystwie kobiety. 22-letni Kamil K. i Katarzyna B. trafili do komendy. Okazało się, że cały łup z włamania przejęła Katarzyna. Skradzione przedmioty policjanci odzyskali.

Zatrzymana usłyszała zarzut umyślnego paserstwa, za co grozi do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem, za co sąd może orzec karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 22-latka został zastosowany trzymiesięczny tymczasowy areszt.

 

ak, jw
 

Powrót na górę strony