Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedem osób odpowie za włamania i kradzieże

Data publikacji 16.11.2010

Grodziscy policjanci zatrzymali sprawców włamania i kradzieży z trzech pomieszczeń na posesji. Łupem siedmiu osób w wieku od 23 do 40 lat padły grzejniki i pompa wodna. Właściciel o przestępstwach dowiedział się od policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę z podejrzanym ładunkiem na wózku. Za dokonane czyny 3 kobietom i 4 mężczyznom grozi nawet po 10 lat więzienia.

Policyjne zatrzymania rozpoczęły się w sobotę przed 10.00 po informacji od grodziskich strażników miejskich o mężczyźnie wiozącym na wózku używane grzejniki. Funkcjonariusze natychmiast pojechali ustalić pochodzenie podejrzanego ładunku. Po rozmowie z właścicielem wózka nie mieli wątpliwości, że przedmioty pochodzą z kradzieży. Ustalenie adresu okradzionej posesji również nie trwało długo.

Po zatrzymaniu 29-latka. policjanci dotarli do właściciela posesji, który wskazał im miejsca kradzieży i zaginione przedmioty. Okazało się, że z domu, piwnicy i pomieszczenia gospodarczego zostały skradzione kolejne grzejniki i pompa wodna. Jedno z pomieszczeń było otwarte, a do dwóch sprawcy musieli się włamać.

W ciągu dwóch kolejnych dni grodziscy policjanci ustalili, że we włamaniach brały też udział inne osoby. Jeszcze w sobotę został zatrzymany 23-latek, a wczoraj piątka innych podejrzewanych w wieku od 23 do 40 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Trzy kobiety i czterech mężczyzn usłyszało już po dwa zarzuty. Za włamania i kradzież Anna S., Izabella T., Natalia D., Artur B., Tomasz S., Łukasz G., i Sebastian K. mogą spędzić za kratkami nawet po 10 lat.

dt, kz

 

Powrót na górę strony