Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione znaki towarowe

Data publikacji 16.11.2010

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży damskie bluzy sportowe z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 1500 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły damskie bluzy sportowe w jednej z firm. Właścicielem tej firmy jest obywatelka Wietnamu.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia prawie 21 damskich bluz sportowych. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim bluzy ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że bluzy, mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 1500 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

dt, hkk

 

Powrót na górę strony