Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz ustalony dzięki systemowi AFIS

Data publikacji 12.11.2010

Bielańscy policjanci zatrzymali pięcioro włamywaczy, którzy cztery miesiące temu ukradli kosiarkę, pod kaszarkę i kable elektryczne z altanki działkowej przy ulicy Gwiaździstej. Jeden ze sprawców został ustalony dzięki systemowi AFIS, który zidentyfikował ślady odcisków jego palców pozostawione na miejscu przestępstwa. Sprawcy na miejscu pozostawili puste butelki i opakowania po dopalaczach. Mateusz Z. oraz jego znajomi usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Cztery miesiące temu nieznani sprawcy włamali się do altanki działkowej przy ulicy Gwiaździstej. Jak ustalili obecni na miejscu funkcjonariusze, złodzieje wybili szybę w oknie i weszli do środka. Z pomieszczenia wzięli kosiarkę do trawy, podkaszarkę i kable elektryczne. Właściciel oszacował straty na ponad 700 złotych. Sprawcy zanim wyszli z altanki pozostawili po sobie puste butelki po alkoholu i opakowania po dopalaczach.

Po przyjęciu od pokrzywdzonego zawiadomienia o popełnionym przestępstwie, wszczęto postępowanie. Prowadzący sprawę policjant przesłał do stołecznej pracowni badań daktyloskopijnych, zabezpieczone przez technika, na miejscu zdarzenia, ślady linii papilarnych włamywacza. Przeprowadzona, przy wykorzystaniu systemu AFIS, identyfikacja śladu dała wynik pozytywny. Bielańscy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wskazanego przez system mężczyzny, który jak się potem okazało nie przebywał w miejscu zamieszkania. 20-letni Mateusz Z. został zatrzymany w Starych Babicach.

Kryminalni ustalili, że sprawca nie działał sam. Razem z nim kradzieży z włamaniem dokonał Dominik K., Katarzyna J., Paulina K. i Natalia K. Policjanci zatrzymali pozostałych sprawców. Cała czwórka już usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem. Bielańscy kryminalni sprawdzają, czy grupa znajomych nie ma swoim koncie innych przestępstw.

Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

bw/eb

 

Powrót na górę strony