Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione perfumy i nożyki

Data publikacji 09.11.2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Bielan zabezpieczyli 123 flakony z perfumami oraz 56 opakowań z nożykami do maszynek. Towar, którymi handlowali dwaj mężczyźni i kobieta, oznaczone były znakami towarowymi renomowanych marek światowych, w rzeczywistości jednak były to jedynie "podróbki". Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Tym razem funkcjonariusze z Bielan zajęli się handlem podrobionymi perfumami i nożykami do maszynek. Policjanci postanowili sprawdzić informację o młodym mężczyźnie i obywatelach Rumunii, którzy wprowadzali do obrotu perfumy i nożyki z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze podjęli obserwację terenu przyległego do bazaru Wolumen. Po chwili spostrzegli stoiska, na którym wystawione były perfumy i nożyki znanych światowych firm. Pudełka, w których znajdowały się flakony, nie posiadały foliowych opakowań oraz ich pojemność wskazywała na to, że są podrobione.

Właściciele stoiska, 25-letni Maciej D. oraz dwoje obywateli Rumunii zostali zatrzymani, a ich towar zabezpieczony. Obaj mężczyźni i kobieta usłyszeli już zarzut wprowadzania do obrotu towaru z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

dt, eb

 

Powrót na górę strony