Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla pijanych rodziców

Data publikacji 08.11.2010

Zatrzymani przez północnopraskich policjantów pijani rodzice usłyszeli zarzuty i poddali się dobrowolnie karze. 32-letnia Monika M. i 30-letni Mariusz Ż. mieli dwa i prawie trzy promile alkoholu we krwi, gdy sprawowali opiekę nad swoimi dziećmi. 7-miesięczna dziewczynka i 2,5 roczny chłopiec trafili do szpitala.Dzisiaj w ramach postępowania opiekuńczego zostanie zbadana sytuacja rodzinna rodzeństwa. 32-letnią Monikę M. od kilku miesięcy poszukiwali kryminalni z Węgrowa.

O 21.30 północnoprascy policjanci podjęli w jednym z mieszkań przy ulicy Brzeskiej interwencję. Zgłoszenie dotyczyło awantury domowej. Na miejscu zastali trzy dorosłe osoby i dwoje małych dzieci, 7-miesięczną dziewczynkę i 2,5 rocznego chłopca. Rodzice dzieci byli pijani. 32-letnia Monika M. miała dwa promile alkoholu we krwi, a jej konkubent 30-letni Mariusz Ż. prawie trzy. Policjanci wchodząc do mieszkania widzieli, jak 7-miesięczna córka wypada z rąk pijanej matki i upada na podłogę, na której znajdowały się potłuczone szklane przedmioty, puste puszki po piwie i odchody psa.

Mundurowi natychmiast zaopiekowali się dziećmi. Zadzwonili po pogotowie ratunkowe, które zabrało je do szpitala. Zatrzymali pijanych rodziców. 32-letnia Monika M. i 30-letni Mariusz Ż. usłyszeli zarzuty narażenia na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swoich dzieci. Poddali się dobrowolnie karze sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Zobowiązali się do powstrzymania się od nadużywania alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że Monika M. była od kilku miesięcy poszukiwana przez policjantów z Węgrowa w celu odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież.

Dzisiaj sprawa trafiła również do północnopraskiego referatu do spraw nieletnich. Policjanci w ramach postępowania opiekuńczego zbadają sytuację rodzinną dzieci.

dt, mb
 

 

Powrót na górę strony