Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tanie, ale podrobione

Data publikacji 04.11.2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Piaseczna w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar o wartości ponad 1600 zł. Odzież dziecięcą znanych światowych firm, która okazała się podrobiona i opatrzona bezprawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi oferował na swoim stoisku obywatel Wietnamu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez obywatela Wietnamu mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży bluzki, spodnie i czapki dziecięce opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości ponad 1600 złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk
 

Powrót na górę strony