Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad najbliższymi

Data publikacji 03.11.2010

Policjanci z wolskiej komendy ustalili, że Włodzimierz B, będąc pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoją była żona i 22–letnią córką. Mężczyzna groził im , bije i wyzywał je. Dozór policyjny, taką decyzje podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Woli zatrzymany Włodzimierz B. . Mężczyzna od kilkunastu miesięcy znęcał się nad byłą żoną i 22-letnią córką. Agresja mężczyzny narastał gdy był pod wpływem alkoholu. Kobiety powiadomiły o tym policję. 48-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Jak ustalili mundurowi nie była to pierwsza interwencja w stosunku do tego mężczyzny, dotyczącą znęcania się nad rodziną. Włodzimierz B. był już karany za tego typu przestępstwo i odbył karę w zakładzie karnym.

Zarzuty z tego samego artykułu usłyszał Przemysław L. 44-latek stosował przemoc w stosunku do swojej żony i 15-letniej córki. W chwili zatrzymywania go przez policję w organizmie miał ponad 1,8 promila alkoholu. Przemysław L. przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze. Prokurator wymierzył mu karę 6 miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac na cele społeczne, powstrzymanie się od spożywania alkoholu oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

Za ten czyn Włodzimierzowi B. i Przemysławowi L. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

bw/jb

 

Powrót na górę strony