Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans trzech dni akcji „Znicz 2010”

Data publikacji 01.11.2010

Podczas trzech dni świątecznego weekendu doszło do 215 kolizji i 29 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 28 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 100 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku stołeczni policjanci prowadzą działania pn. „Znicz 2010”. Funkcjonariusze obecni są na ulicach miasta i trasach wylotowych i wlotowych do Warszawy. W czasie kontroli zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Sprawdzają ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystują policyjne wideo rejestratory i alkoscany zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

W piątek policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierowców. Odnotowali 105 kolizji i 7 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Z kolei w sobotę zatrzymano 30 nietrzeźwych kierowców. Odnotowano 69 kolizji i 11 wypadków, w wyniku których 11 osób odniosło obrażenia i jedna piesza w powiecie otwockim poniosła śmierć. W niedzielę zatrzymano 39 nietrzeźwych kierowców. Odnotowano 41 kolizji i 11 wypadków, w których 11 osób odniosło uszkodzenia ciała.

bw

 

Powrót na górę strony