Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z pasją

Data publikacji 31.10.2010

Policjanci żyją nie tylko łapaniem przestępców. Po pracy starają się realizować swoje pasje. Mł. asp. Jacek Spychalski od ponad 20 lat zbiera długopisy. Od pięciu lat jest policjantem Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w bielańskiej komendzie. Pierwszy długopis dostał od znajomego z Finlandii i tak zaczęła się jego przygoda z długopisami. W swojej kolekcji ma ponad 3 000 długopisów z różnych zakątków świata.

Mł. asp. Jacek Spychalski jest policjantem wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Od ponad 5 lat codziennie zmaga się z różnymi problemami, jak wielu jego kolegów. Ma jednak wyjątkowe hobby.
Historia ta zaczęła się ponad 20 lat temu. Wówczas Jacek otrzymał od znajomego, który właśnie wrócił z Finlandii, prezent- długopis. Wówczas o takim mógł każdy z nas mógł tylko pomarzyć. Długopis bardzo mu się spodobał. Już wtedy przyszła mu do głowy myśl, żeby go nie wyrzucać... Jacek nie wyrzuca długopisów od tamtego czasu. Czyni to z niego posiadacza kilku tysięcy różnych długopisów.

Szybko o jego pasji odwiedzili się inni ludzie, którzy w tamtym czasie wspólnie z jego tatą trenowali piłkę nożną w Finlandii. Każdy z nich wracając do Polski miał dla Jacka pamiątkę, upominek- zawsze to był długopis.

Kolekcja mł. asp. Jacka Spychalskiego cały czas się powiększa. W zbieraniu pomaga rodzina, znajomi, koledzy koleżanki z pracy, a nawet obcy ludzie. W ten sposób pozyskuje nowe, ciekawe okazy.

Jacek ma spisane alfabetycznie wszystkie długopisy w zeszytach i w komputerze. O ile się da, długopisy są również ułożone alfabetycznie. Część z nich wisi na ścianie, na specjalnie zawieszonych sznurkach, część jest poukładana w pudełkach. Stara się o jak najmniejszy kontakt z długopisami, z tego względu że pot ludzki działa niekorzystnie na nadruki, jednakże co jakiś czas czyści swoje długopisy. Zajmuje mu to kilka godzin.

Do kilku długopisów ma szczególny sentyment. Z pewnością do takich należy długopis z Gran Canarii- jest to prezent od żony. W swojej kolekcji ma też bardzo cenne długopisy, między innymi z kryształem Svarowskiego.

Jacek Spychalski ma kontakt z innymi kolekcjonerami długopisów, z którymi wymienia powtarzające się egzemplarze. Jakby ktoś miał ochotę, przyjść z jakimś ciekawym długopisem i podarować mu, to zapraszamy do Komendy Rejonowej Policji Warszawa V ul. Żeromskiego 7. Tam można go zastać i tam bardzo chętnie przyjmie każdy nowy długopis do kolekcji.

bw/eb
 

 

Powrót na górę strony