Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niestraszne im przepisy

Data publikacji 30.10.2010

Kierowca alfy miał na liczniku 145 km/h a kierowca passata 129 km/h. Pierwszy przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/h, a drugi o 79 km/h. Wykroczenia zarejestrowała policyjna kamera. Funkcjonariusze stołecznej „drogówki” nałożyli na kierowców mandaty w wysokości 400 złotych oraz po 10 punktów karnych.

Policjanci wydziału ruchu drogowego komendy stołecznej policji dbając o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy wybierają się na cmentarze, aby odwiedzić groby najbliższych, prowadzą akcje „Znicz 2010”. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów, jak również trzeźwość kierujących. Zatrzymują tych którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Wykorzystują do tego wideo rejestratory i alcoscany.

Właśnie policyjna „drogówka” wyposażona w radiowóz z wideo rejestratorem namierzyła około 12.30 na Wisłostradzie kierowcę alfy romeo, jadącego 145 km/h, w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 80 km/h. Mężczyzna wracał właśnie z żoną z Cmentarza Północnego. Przyznał nawet policjantom, że żona dosłownie kilka minut wcześniej ostrzegała go o policyjnej akcji „Znicz”. On jednak nie zwolnił.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego długo nie musieli czekać na kolejną interwencję. Tym razem kierujący passatem w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h miał na liczniku 129 km/h.

Funkcjonariusze nie mogli puścić tego płazem. Nałożyli na kierowców mandaty w wysokości 400 złotych oraz po 10 punktów karnych.

bw
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.29 MB)

Powrót na górę strony