Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5-miesięczna Weronika pod opieką pijanej matki

Data publikacji 29.10.2010

Policjanci zatrzymali pijaną kobietę opiekującą się 5-miesięczną córeczką. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej. Wczoraj okazało się, że Monika S. ma jeszcze dwoje dzieci, które mieszkają w domu dziecka. Funkcjonariusze zespołu ds. nieletnich skierowali do sądu wniosek o umieszczenie małej Weroniki w placówce na czas trwania postępowania.

W środę policjanci dostali informację z jednej z placówek leczniczych w Pruszkowie, że jest tam pobita kobieta z maleńkim dzieckiem. Funkcjonariusze natychmiast postanowili to sprawdzić. Kobieta twierdziła, że konkubent pije alkohol i stosuje wobec niej przemoc. Okazało się, że i sama kobeita nie jest bez winy. Miała ponad pół promila alkoholu. Przyznała, że ma jeszcze dwoje dzieci, które zostały jej odebrane.

Monika S. została zatrzymana, a jej dziecko trafiło do zawodowej rodziny zastępczej. Wczoraj rano policjanci z zespołu ds. nieletnich przystąpili do sprawdzenia sytuacji rodzinnej dziecka. Jak się okazało, wspólnie z matką i ojcem mieszkali w Tarnowie. 6 i 5-letnie dzieci kobiety są od roku w domu dziecka.

27-latka nie złożyła zawiadomienia o znęcaniu się przez konkubenta. Do sądu w Pruszkowie został skierowany wniosek o umieszczeniu jej córki w placówce opiekuńczej na czas trwania postępowania.

 

ak, dn
 

Powrót na górę strony