Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W odwecie zniszczyła radiowóz

Data publikacji 29.10.2010

Policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich zatrzymali nieletnią, która zniszczyła radiowóz. 16-latka uderzyła cegłą w auto. Zniszczyła dach, zbiła przednią szybę i złamała lusterko. Straty oszacowano na niemal 4000 złotych. Nieletnia twierdziła, że zrobiła to zemsty za to, że policjanci zatrzymali jej brata.

Policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich zatrzymali w miejscu zamieszkania poszukiwanego nieletniego. W czasie, gdy wykonywali czynności służbowe w mieszkaniu, ktoś zniszczył ich radiowóz, który zaparkowali przed jedną z kamienic przy ulicy Równej. Straty wyniosły niemal 4000 złotych.

Po kilku dniach wytężonej pracy operacyjnej policjanci ustalili, kim był oraz gdzie przebywał sprawca zniszczenia mienia. Okazało się, że była to siostra zatrzymanego wcześniej nieletniego.16-latka widniała również w policyjnej bazie danych, jako uciekinierka z domu dziecka.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod ustalony adres. 16-latki nie było w domu. Tak przynajmniej twierdzili  inni domownicy. Policjanci nie dali za wygraną i przeszukali mieszkanie. Po kilku minutach odnaleźli nieletnią. Była schowana pod blatem stołu. Po zatrzymaniu trafiła do policyjnej izby dziecka.

Podczas przesłuchania 16-latka przyznała się do zniszczenia radiowozu. Twierdziła , że zrobiła to z zemsty za to, że policjanci zatrzymali jej brata. Policjanci z referatu do spraw nieletnich wystąpili z wnioskiem o umieszczenie nieletniej w jednym z młodzieżowych ośrodków socjoterapii.

ea/mb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.41 MB)

Powrót na górę strony