Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli nawigacje, wpadli na gorącym uczynku

Data publikacji 26.10.2010

Policjanci z Wilnowa wspólnie z pracownikami ochrony zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w przeciągu jednej nocy włamali się do trzech volkswagenów i ukradli nawigacje. 23-letni Mateusz W. oraz 29-letni Przemysław W. mają na swoim koncie również pobicie ochroniarza, który ruszył za nimi w pościg. Wczoraj włamywacze zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Wszystko rozegrało się około 2.00 w nocy. Patrolujący teren Wilanowa mundurowi usłyszeli w radiostacji komunikat dotyczący dwóch mężczyzn, którzy włamali się do zaparkowanego przy ulicy Wilanowskiej samochodu. Po przyjeździe na miejsce ochroniarz pobliskiego budynku wskazał policjantom volkswagena, w którym była wybita szyba. Ze środka skradziono nawigację. Jak się potem okazało, pracownicy ochrony ruszyli w pościg za złodziejami. Kiedy ich dogonili, mężczyźni rzucili się na nich z pięściami. Ochroniarzom udało się złapać jednego z nich i przekazać funkcjonariuszom.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania drugiego ze sprawców, Przemysław W. został zatrzymany w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Jak ustalili mundurowi, złodzieje przyjechali fordem, którego zaparkowali w pobliżu miejsca zdarzenia. W bagażniku funkcjonariusze znaleźli jeszcze dwie nawigacje. 23-letni Mateusz W. oraz jego 29-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się kryminalni z Wilanowa. Funkcjonariusze ustalili, że tej nocy mężczyźni włamali się do trzech volkswagenów, z których skradli nawigacje o łącznej wartości ponad 20.000 złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą także z pobicie pracownika ochrony. Grozi im do 10 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony