Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili kolegę, bo lepiej się uczył

Data publikacji 26.10.2010

Wczoraj po 13.00 policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich zatrzymali czterech 15-latków, którzy pobili swojego kolegę ze szkoły. Powodem działania nastoletnich chuliganów był fakt, że ich kolega uczył się lepiej od nich. Wszyscy zatrzymani noc spędzili w izbie dziecka. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy, a wkrótce sąd rodzinny.

Policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich dostali wczoraj sygnał o pobiciu nastolatka przez kolegów ze szkoły. Pokrzywdzony opowiedział, że gdy szedł ul. Hożą został zaczepiony przez czterech kolegów ze swojej klasy. Chłopcy zaczęli go szarpać i kopać. Gdy uciekł natychmiast zawiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali napastników i przewieźli ich do izby dziecka. Prawdopodobnym powodem ataku była niechęć do nowego kolegi, który uczył się lepiej niż jego znajomi z klasy.

Dzisiaj policyjni specjaliści zajmą się sprawą pobicia, a także gróźb karalnych kierowanych przez napastników do ofiary. Po przeprowadzeniu czynności sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszej przyszłości zatrzymanych nastolatków.

ea/to

Powrót na górę strony