Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiał przez komórkę, jechał z i po narkotykach

Data publikacji 26.10.2010

W ręce bielańskiego patrolu wpadł 24-letni Łukasz C. Mężczyzna został zatrzymany, gdyż rozmawiał przez telefon podczas jazdy. Dodatkowym obciążeniem był fakt prowadzenia auta pod wpływem narkotyków oraz posiadania środków odurzających. Zatrzymany poniesie odpowiedzialność za popełnienie dwóch przestępstw i wykroczenia.

Dochodziła 23:30, gdy policjanci z patrolu na ulicy Marymonckiej zauważyli mężczyznę poruszającego się samochodem marki toyota. Kierujący podczas jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy, mundurowi podjęli więc decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli.

Szybko okazało się, że intuicja i doświadczenie ich nie zawiodły. Samochodem kierował 24-latek. Mężczyzna w kieszeni miał zawiniątko z amfetaminą.

Kilka minut później wyszło na jaw, że wcale nie to jest najcięższym przewinieniem Łukasza C. W trakcie rozmowy kierujący przyznał, że zażywał amfetaminę. 24-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Badanie przeprowadzone w szpitalu potwierdziło obecność narkotyków w organizmie.

Łukasz C. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Odpowie również za rozmawianie przez telefon podczas jazdy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/eb

Powrót na górę strony