Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Trzeźwy poranek" w Warszawie

Data publikacji 26.10.2010

Wśród 546 skontrolowanych aż 3 kierowców popełniło przestępstwo, jeden wykroczenie. Mieli od 0,42 do 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wpadł też kierowca prowadzący pojazd pomimo sądowego zakazu, będąc przy tym osobą poszukiwaną. Poranne działania pn. "Trzeźwy poranek" tym razem prowadzone były na Pułkowej, Wale Miedzeszyńskim, Korkowej i Piłsudskiego – Mazowiecka w Wesołej.

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci wydziału ruchu drogowego KSP przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Trzeźwy poranek” przy ul. Pułkowej, Wale Miedzeszyńskim, Korkowej i Piłsudskiego – Mazowiecka w Wesołej. Skontrolowali 546 kierowców. W ręce Policji wpadło 3 nietrzeźwych kierujących. 25-letni Paweł T kierował oplem mając w organizmie prawie 0,6 promila alkoholu, 52-letni Czesław P. prowadził fiestę z 1,8 promilami alkoholu. Trzeci 34-letni Bogusław G. wsiadł za kierownicę ciężarowej scani mając w organizmie prawie promil alkoholu. Za wykroczenie drogowe odpowie również 37-letni Piotr Ch. kierując oplem z wynikiem 0,4 promila. Mężczyźni stracili prawo jazdy. Za przestępstwo drogowe związane z jazdą pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali również 30-letniego Piotra Ł. który prowadził opla z sądowym zakazem. Dodatkowo mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną.

Przypominamy, że celem trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Stołeczni policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, podczas oczekiwania na zmianę świateł, przeprowadzają w Warszawie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.


ts
 

Powrót na górę strony