Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sterroryzował dla 40 złotych

Data publikacji 26.10.2010

W ręce policjantów z Nowego Dworu Mazowieckiego wpadł 43-letni Jarosława K. Mężczyzna został zatrzymany chwilę po tym, jak doszło do napaści na kobietę. Sprawca przewrócił ją, dusił i groził użyciem noża, jeśli nie odda pieniędzy. Zdobył w ten sposób 40 zł. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Nowym Dworze Mazowieckim. Do policjantów dotarła wiadomość, że na ul. Wojska Polskiego doszło do napaści na mieszkankę miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna przewrócił pokrzywdzoną i zaczął ją dusić. Groził także użyciem noża, a wszystko to, ponieważ chciał zabrać pieniądze. Zdobył w ten sposób 40 złotych.

W tym czasie załogi nowodworskiej prewencji podejmowały inne interwencje, więc w poszukiwania za sprawcą ruszył pomocnik dyżurnego i dochodzeniowiec. Policjanci, sprawdzając ulice miasta, napotkali mężczyznę wyglądającego dokładnie tak samo, jak napastnik opisany przez pokrzywdzoną. Natychmiast zatrzymali Jarosława K. do wyjaśnienia sprawy. Po wstępnych ustaleniach 43-latek został przesłuchany, a następnie przedstawiono mu zarzut dokonania rozboju. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ij

Powrót na górę strony