Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant rozpoznał sprawców rozboju

Data publikacji 25.10.2010

Funkcjonariusz wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rozpoznał dwóch sprawców rozboju dokonanego kilka godzin wcześniej na młodym chłopaku. Policjant znał jedynie rysopis, który przedstawił pokrzywdzony. Dodatkowo wracał po służbie do domu. Tomasz S. i Piotr P. przyznali się do zarzucanego czynu. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjant wracał wieczorem do domu. Na stacji zauważył dwóch mężczyzn, o których słyszał kilka godzin wcześniej od pokrzywdzonego chłopaka. Szczegółowo podany rysopis zapadł funkcjonariuszowi w pamięć. Natychmiast wezwał do pomocy kolegów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Wspólnie zatrzymali sprawców rozboju.

Około 18.30 młody chłopak wysiadł z kolejki WKD. Wtedy podeszło do niego dwóch mężczyzn. Zażądali telefonu komórkowego oraz oddania iPoda, którego wcześniej widzieli u pokrzywdzonego. Na odchodnym jeden z nich przypalił napadniętemu rękę papierosem.

Policjanci ustalili, że 18-letni Tomasz S. oraz 22-letni Piotr P. mieszkają w Warszawie. Mieli już wcześniejsze zatargi z prawem. Obaj w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut, do którego przyznali się. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

ea/dn

Powrót na górę strony