Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjalista udawał dorosłego, bo chciał kupić samochód

Data publikacji 20.10.2010

Już wkrótce 16–letni gimnazjalista odpowie przed sądem rodzinnym za podrobienie umowy kupna – sprzedaży samochodu osobowego oraz za powiadomienie Policji o niepopełnionym przestępstwie. Sprawę prowadzili policjanci z białołęckiego zespołu do spraw nieletnich i patologii.

Jak ustalili policjanci z Białołęki, 16–letni Dawid A. chciał kupić fiata uno. Podał jednak przy zawieraniu umowy kupna–sprzedaży fałszywe dane. Właścicielka auta zorientowała się jednak, że chłopak jest niepełnoletni i zgłosiła sprawę policji.

Policjanci z białołęckiego zespołu do spraw nieletnich i patologii przesłuchali gimnazjalistę. Uczeń przyznał się do wszystkiego. Przy okazji składania wyjaśnień złożył jednak zawiadomienie o kierowaniu wobec niego gróźb karalnych. Rzekomo ktoś miał czyhać na jego życie. Dzięki czujności policjantów szybko wyszło na jaw, że Dawid A. wszystko zmyślił. Teraz odpowie przed sądem rodzinnym za zawiadamianie Policji o niepopełnionym przestępstwie oraz za podrobienie dokumentów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

ak, mb
 

 

Powrót na górę strony