Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 19.10.2010

Wołomińscy policjanci zatrzymali 51-letnią Bożenę Z. i 54-letniego Romana Z. podczas przewożenia nielegalnych wyrobów akcyzowych na targ w Radzyminie. Mundurowi znaleźli w passacie, którym poruszała się para, 760 paczek papierosów i 10 litrów spirytusu bez polskiej akcyzy. Wartość zabezpieczonych wyrobów to prawie 9 tysięcy złotych. Bożena Z. i Roman Z. usłyszeli już zarzuty dotyczące przewożenia posiadania wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Teraz grozi im kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

O 6.00 rano funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali do kontroli drogowej passata. Mieli podejrzenia, że samochodem mogą być przewożone nielegalne wyroby akcyzowe. Kierowcą była 51-letnia Bożena Z., zaś pasażerem 54-letni Roman Z. W samochodzie mundurowi znaleźli 760 paczek papierosów i 10 litrów spirytusu bez polskiej akcyzy.

Osoby zostały zatrzymane, wyroby tytoniowe i spirytusowe zabezpieczone. Wartość zabezpieczonych artykułów to prawie 9 tysięcy złotych. Para tłumaczyła, że tego samego dnia, wcześnie rano, była na stadionie X-lecia. Tam też od nieznanej osoby zakupili 760 paczek papierosów i 10 litrów spirytusu na użytek własny. W drodze powrotnej do domu postanowili zrobić drobne zakupy na targu w Radzyminie. W drodze na targ zostali zatrzymani przez policjantów.

51-letnia Bożena Z. i 54-letni Roman Z. usłyszeli zarzuty przewożenia wyrobów tytoniowych oraz spirytusowych bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. Grozi im kara grzywny lub pozbawienie wolności do lat 3.

ea/wz

Powrót na górę strony