Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pijanemu opiekowali się niemowlęciem

Data publikacji 13.10.2010

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 36-letnią kobietę i 62-letniego mężczyznę pod zarzutem opieki nad 4-miesięcznym dzieckiem w stanie nietrzeźwości. Najprawdopodobniej oboje usłyszą zarzut narażenia niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około 16.30 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań w Pruszkowie 4-miesięcznym niemowlęciem opiekują się pijani rodzice.

Funkcjonariusze udali się do wskazanego mieszkania. Podczas rozmowy z Małgorzatą P. – matką dziecka potwierdzili informacje. Od kobiety była wyczuwalna woń alkoholu. W trakcie interwencji do mieszkania wrócił ojciec dziecka, Tadeusz W. Mężczyzna również był pijany. Oboje zostali przewiezieni do komendy. Kobieta miała we krwi ponad 2,32 promila, a mężczyzna 2,6 promila alkoholu.

Niemowlęciem zajęła się ciocia. Rodzice zostali zatrzymani. Kiedy wytrzeźwieją, mogą odpowiadać za narażenie niemowlęcia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/dn

Powrót na górę strony