Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadła z ,,podróbkami”

Data publikacji 13.10.2010

Towar o wartości rynkowej blisko 30 tys. złotych zabezpieczyli piaseczyńscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podczas kontroli w centrum handlowym. Obywatelka Wietnamu oferowała do sprzedaży odzież dziecięcą z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po 11.00 policjanci w trakcie prowadzonych działań, ponownie kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły bluzki, bluzy i spodnie dziecinne na jednym ze stoisk ze znakami towarowymi znanych światowych firm.

Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez obywatelkę Wietnamu nie mają nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości blisko 30 tys. złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielce przyjdzie ponieść odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk
 

Powrót na górę strony