Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka oszustek bankowych

Data publikacji 13.10.2010

Dwie kobiety podejrzewane o oszustwa bankowe zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i stołeczni wywiadowcy. Obie wpadły, gdy zgłosiły się do banku podpisać umowę kredytową na 50 tys. złotych. Z policyjnych ustaleń wynika też, że kobiety mają na swoim koncie jeszcze inne wyłudzenie na 81 tys. złotych. Śledczy przedstawią im zarzuty. Grozi im do 8 lat więzienia.

Stołeczni policjanci dowiedzieli się o dwóch kobietach, które próbują wyłudzić z banku na podstawie sfałszowanych dokumentów 51 tys. złotych. 29-letnia Magdalena D. i 27-letnia Klaudia B. złożyły wniosek w banku w centrum Warszawy. Funkcjonariusze przygotowali więc zasadzkę. Gdy kobiety zgłosiły się do placówki bankowej, zostały zatrzymane. Obie przyznały się policjantom do oszustwa. Twierdziły, że sfałszowaną dokumentację otrzymały od znajomego.

Podczas kolejnych sprawdzeń wyszło też na jaw, że kobiety mają na swoim koncie jeszcze jedno oszustwo. W innej warszawskiej placówce wyłudziły 81 tys. złotych. Teraz sprawa zajmą się policjanci ze Śródmieścia. Będą prowadzić postępowanie pod nadzorem śródmiejskiej prokuratury.

 

ak

 

Powrót na górę strony