Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Porozumienie Policji ze Szkołą z klasami o profilu mundurowym
Komendant Powiatowej Policji w Piasecznie insp. Wojciech Turek oraz Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii Pani Elżbieta Smereczyńska podpisali porozumienie, dotyczące realizacji zajęć z przygotowania do podjęcia służby m.in. w Policji okreslonych w programie szkolenia w programie szkolenia w oddziale o profilu mundurowym.
-
Podpisano porozumienie o utworzeniu klasy o profilu mundurowym
Komendant Powiatowy Policji w Legionowie podinsp. Zbigniew Pucelak oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Zespole Szkół w Komornicy Pan Krzysztof Roszak, podpisali porozumienie dotyczące realizacji zajęć z przygotowania do podjęcia służby w Policji określonych w programie szkolenia w oddziale o profilu mundurowym. W ramach porozumienia legionowscy policjanci będą wspierać kadrę pedagogiczną w procesie edukacji, a absolwenci klasy mundurowej będą mieli ułatwiony proces rekrutacji do służby w Policji.
-
Profilaktyka i bezpieczeństwo nad wodą oraz na drodze – spotkanie w kinie Wisła
Lato to czas, kiedy szczególnie ważne jest bezpieczeństwo podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. W kinie Wisła na Żoliborzu bielański profilaktyk spotkał się z dziećmi i młodzieżą, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą oraz w ruchu drogowym. Uczestnicy poznali zasady korzystania z kąpielisk, przypomniano im numer alarmowy i omówiono, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania konkursu „Letni przeWODNIK” promującego bezpieczne zachowania.
-
Kiedy przedszkolak w mundurze wita prawdziwego policjanta…
Gdy tylko policyjny mundur pojawił się w drzwiach, naprzeciw wyszedł… drugi. Tym razem w rozmiarze XS – w pełnym umundurowaniu dziecięcym, z powagą godną służby i błyskiem w oku. Tak właśnie przywitał bielańskiego policjanta mały przedszkolak z Edu Flaming przy ul. Krasińskiego. Spotkanie z dziećmi dotyczyło bezpieczeństwa na drodze. Ważnym elementem było również przypomnienie numeru alarmowego 112. A wszystko w atmosferze serdeczności, z odrobiną humoru i wielką troską o najmłodszych.
-
Policjantki z profilaktyką i promocją zawodu policjanta na pikniku w Modlinie Twierdzy
W sobotę (23.08.2025 r.) na terenie Modlina Twierdzy i Parku Trzech Kultur odbywał się Piknik Historyczny. Na wydarzeniu nie zabrakło również nowodworskich policjantek, które na swoim stoisku profilaktycznym promowały zawód policjanta, dobór do służby w Policji i bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym.
-
Jak nie zgubić się i kogo prosić o pomoc? Przedszkolaki już wiedzą!
Jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola, czy dzieci powinny podróżować w fotelikach bezpieczeństwa w samochodach, kiedy można bezpiecznie przejść przez jezdnie i dlaczego rodzice trzymają przedszkolaków za rękę w trakcie pokonywania przejścia dla pieszych, czy wolno rozmawiać z osobami obcymi oraz o tym, że nie wolno się oddalać od rodziców podczas wypoczynku i w miejscach zaludnionych przekazywał dzieciom z Przedszkola nr 330 mokotowski policjant oraz pracownik Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.
-
Zabawa i nauka z policjantem na półkoloniach
Niecodzienna wizyta na Łące Rozwoju przyciągnęła uwagę najmłodszych uczestników bielańskich półkolonii. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” dzieci spotkały się z policjantem, który nie tylko pokazał im policyjny radiowóz, ale również opowiedział, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Rozmowy o zasadzie ograniczonego zaufania, kulturze jazdy i używaniu kasków odbywały się w atmosferze ciekawości i zaangażowania. Uśmiechom i pytaniom nie było końca. Edukacja w plenerze okazała się świetnym sposobem na połączenie zabawy z nauką o bezpieczeństwie.
-
Sharenting – gdy prywatność dziecka trafia do sieci
W dobie mediów społecznościowych wielu rodziców z dumą dokumentuje życie swoich pociech. Pierwszy uśmiech, pierwszy krok, dzień w przedszkolu czy wakacje nad morzem. Wszystko trafia na Facebooka, Instagrama czy TikToka. Ten trend ma swoją nazwę: sharenting (od ang. share – udostępniać i parenting – rodzicielstwo). Choć wydaje się niewinnym dzieleniem się radością z bliskimi, może mieć poważne konsekwencje, zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny.
-
Zabezpiecz swój dom – kampania „Stop włamaniom do domów” na Bielanach
Wakacje to czas, kiedy wiele osób opuszcza swoje domy i mieszkania, nie zawsze pamiętając o odpowiednim zabezpieczeniu mienia. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Bielan zorganizowano punkt informacyjny w siedzibie urzędu dzielnicy. Stoisko profilaktyczne przygotowane przez Policję miało na celu przypomnienie podstawowych zasad ochrony przed włamaniami. Inicjatywa wpisuje się w szerszą, ogólnoeuropejską kampanię „Stop włamaniom do domów”.
-
Bezpieczeństwo dzieci podczas prac polowych
Przy pracach w gospodarstwie rolnym nietrudno o nieszczęście. W okresie wakacji częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem najmłodszych. Ich przyczyną jest głównie brak wyobraźni dorosłych i niedostateczna opieka nad ciekawymi i ruchliwymi dziećmi. Grodziscy policjanci radzą jak uniknąć zagrożeń podczas prac polowych.
-
Edukacja najmłodszych w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje”
Policjant z mokotowskiej komendy, zajmujący się profilaktyką społeczną, w ramach działań profilaktycznych ,,Bezpieczne wakacje” spotkał się z najmłodszymi z przedszkola na warszawskim Wilanowie. Poza przekazaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzieci dowiedziały się również, czym zajmuje się policjant. Na zakończenie każdy maluch otrzymał odblask, aby droga do przedszkola była zawsze bezpieczna.
-
Profilaktyka podczas wakacji
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wspólnie z przedstawicielem delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa przeprowadzili spotkanie profilaktyczno edukacyjne.
-
Bezpieczne wakacje w Łazach, czyli spotkanie z policjantką
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła podopiecznych Stowarzyszenia „Dobra wola”, którzy w tym roku spędzają wakacje na półkolonii w Szkole Podstawowej w Łazach. Spotkanie było częścią szerszej kampanii profilaktycznej, mającej na celu uświadamianie dzieciom i młodzieży, jak bezpiecznie i radośnie spędzać wolny czas. Jednak najwięcej emocji wzbudziła prezentacja policyjnego sprzętu. Czas spędzony w policyjnym radiowozie oraz przybicie „żółwika” z funkcjonariuszką wywołało falę radości i uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników półkolonii.
-
Zajęcia z seniorami o bezpieczeństwie
Dzielnicowi ze Śródmieścia oraz profilaktyk społeczny spotkali się przy ulicy Grzybowskiej z podopiecznymi Fundacji Sedeka. Głównym tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów. Zaprezentowano założenia ogólnopolskiej kampanii #ZnamTeNumery. Na koniec spotkania słuchacze dostali materiały edukacyjne oraz odblaski.
-
Seniorzy pod ochroną – działania profilaktyczne policji
W walce z oszustwami, które godzą przede wszystkim w starsze osoby, mokotowski policjant z pracownikiem Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Wilanów przeprowadzili spotkania w plenerze. Podczas rozmów z seniorami edukowali jak nie dać się oszukać.
-
Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach akwenów. Pamiętajmy, że woda to żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Jesteśmy na półmetku wakacji, a tylko podczas minionego weekendu (26-27 lipca br.) odnotowano utonięcia 4 osób. Łącznie od początku wakacji odnotowano 60 tragedii ludzkich związanych z utonięciem bliskiej osoby, w tym życie straciło siedmioro dzieci.
-
Załóż kask i jedź spokojnie
Wczoraj odbyły się działania związane z bezpieczeństwem osób poruszających się pojazdami elektrycznymi. Policjantka zajmująca się profilaktyką wspólnie dzielnicowymi przeprowadzili kontrole elektrycznych rowerów i hulajnóg. Podczas kontroli przypominaliśmy o obowiązujących przepisach, rozdawaliśmy ulotki oraz odblaski żeby każdy użytkownik jednośladów był bezpieczny.
-
Bezpieczne wakacje nad Jeziorkiem Czerniakowskim – policjanci czuwają nad Twoim bezpieczeństwem!
Dzieci kochają plażę – brzeg jeziora czy morza to dla nich miejsce radości i zabawy. Aby jednak letni wypoczynek nad wodą zakończył się szczęśliwie, trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Nad tym czuwają policjanci z komisariatu w Wilanowie, którzy regularnie patrolują rejon kąpieliska przy Jeziorku Czerniakowskim. Funkcjonariusze nie tylko przypominają o zasadach bezpiecznego korzystania z wody, ale też ostrzegają przed zagrożeniami i pilnują porządku na plaży oraz w jej okolicy.
-
Wakacyjne konkursy i profilaktyka na pikniku przy ulicy Marymonckiej
Bielański profilaktyk aktywnie uczestniczył w sąsiedzkim pikniku na podwórku przy ulicy Marymonckiej, gdzie wspólnie z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych organizacji promował bezpieczeństwo. W trakcie wydarzenia dzieci mogły uczestniczyć w konkursach edukacyjnych dotyczących bezpiecznego wypoczynku w górach i nad wodą, zdobywając nagrody za poprawne odpowiedzi. Piknik był także okazją do budowania pozytywnego wizerunku Policji wśród najmłodszych, którzy uczyli się, że mundurowi są osobami, do których można zwrócić się o pomoc. Dodatkowo, organizatorzy zadbali o promowanie empatii i odpowiedzialności wobec zwierząt, wspierani przez Stowarzyszenie „Zwierzoluby z Siedlec”. Dzięki temu wydarzeniu wzrosła świadomość lokalnej społeczności na temat bezpieczeństwa i ochrony zwierząt.
-
Bezpieczeństwo w lecie z nowodworskimi policjantami
W trosce o bezpieczeństwo osób odpoczywających latem nad wodą, nowodworscy policjanci, jak co roku podejmują liczne działania prewencyjne w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie" oraz zachęcają do udziału w konkursie "Letni przeWODNIK". Podczas codziennej służby patrolują kąpieliska na terenie powiatu i rozmawiają z plażowiczami o bezpieczeństwie podczas spędzania wolnego czasu w rejonie akwenów wodnych.
-
Wakacyjna profilaktyka ze śródmiejskimi policjantami
Policjanci ze Śródmieścia systematycznie prowadzą spotkania profilaktyczne w ramach różnych wakacyjnych akcji. Funkcjonariusz zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi odwiedzają żłobki, szkoły oraz wszystkie miejsca, gdzie wolny czas spędzają dzieci i młodzież. Podczas takich zajęć przypominają o ogólnych zasadach bezpieczeństwa.
-
Ochota na bezpieczeństwo
Edukacja, profilaktyka i dobry przykład to doskonałe komponenty, które łącznie mogą w znaczący sposób wpłynąć na bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i seniorów. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III wspólnie z pracownikiem delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Ochota przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem w trakcie wakacji.
-
Briefing o bezpieczeństwie nad wodą oraz przekazanie sprzętu służbowego Komendzie Stołecznej Policji
Dziś na terenie Komisariatu Rzecznego Policji odbyła się konferencja prasowa na temat bezpieczeństwa nad wodą i czarnych punktów wodnych oraz uroczystość przekazania sprzętu służbowego zakupionego Komendzie Stołecznej Policji przez Urząd Marszałkowski. Komendant Stołeczny Policji insp. Dariusz Walichnowski złożył podziękowania dla Pana Adama Struzika za zakupiony sprzęt, ale przede wszystkim za dostrzeżenie potrzeby stałego rozwoju, aby jak najefektywniej podnosić poziom bezpieczeństwa.
-
"Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie" - spotkanie profilaktyczne z dziećmi z Targówka
"Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie" - zajęcia profilaktyczne w ramach tej akcji przeprowadziła podkomisarz Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska z Zespołu Prewencji Kryminalnej północnopraskiej komendy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego przy ul. Głębockiej 66 w Warszawie. Podczas tego spotkania policjantka omawiała ważne kwestie związane z bezpieczeństwem podczas wakacyjnego wypoczynku, przypominając m.in. o zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w miejscu zamieszkania i w przestrzeni publicznej.
-
"Bezpieczny senior" - policjanci uczą seniorów, jak unikać zagrożeń
„Nie daj się nabrać na wnuczka, na policjanta” – taki był przewodni motyw spotkania policjantki z Woli z seniorami w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy ze Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola. Podczas spotkania uwrażliwiano seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazano informację, jak postępować w przypadku zagrożenia.