Bezpieczna podróż zaczyna się od kontroli – śródmiejscy policjanci sprawdzają autokary przewożące dzieci i młodzież
W trosce o bezpieczeństwo uczniów policjanci z komendy przy ulicy Wilczej kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież na wyjazdy szkolne, zielone szkoły oraz obozy. Działania mają na celu zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa uczestnikom podróży.
Śródmiejscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji sprawdzają przede wszystkim stan trzeźwości kierowców, ich wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami oraz stan techniczny autokarów. Kontrolowane są między innymi układ hamulcowy, oświetlenie, ogumienie, wyposażenie pojazdu, a także aktualność badań technicznych.
Policjanci weryfikują dokumentację przewoźnika oraz czas pracy kierowców. Wszystko po to, aby wyeliminować z ruchu pojazdy niespełniające wymogów bezpieczeństwa oraz zapobiec sytuacjom, które mogłyby zagrozić uczestnikom wyjazdów.
Przypominamy, że organizatorzy wycieczek i rodzice mogą wcześniej zgłosić potrzebę przeprowadzenia kontroli autokaru przed planowanym wyjazdem. Kontrola daje pewność, że dzieci rozpoczną podróż bezpiecznym i sprawdzonym pojazdem. Bezpieczeństwo dzieci to dla nas priorytet.