Aktualności
Rozmiar czcionki
-
O bezpieczeństwie z pracownikami bibliotek
W Centrum Promocji Kultury odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z pracownikami Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w dzielnicy Praga-Południe. Policjanci wygłosili prelekcje, zaprezentowali pokaz multimedialny, a także w praktyce uczyli jakże ważnych, bezpiecznych zachowań związanych między innymi z udzielaniem pierwszej pomocy. Pracownicy 28 filii bibliotecznych mogli zadawać pytania, a także dzielić się swoimi doświadczeniami. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa i zapewnić większy komfort bibliotekarzom podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Spotkanie zostało bardzo pozytywnie przyjęte i dobrze odebrane, czego dowodem są bardzo miłe podziękowania, jakie zostały skierowane do komendy.
-
Rozpoczął się rok szkolny, ale lato trwa – policjanci apelują o rozwagę
Rok szkolny już się rozpoczął, ale aura wciąż przypomina o wakacjach. To właśnie teraz, gdy dzieci nadal spędzają dużo czasu na podwórkach, placach zabaw i nad wodą, policjanci z Bielan przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 214 imienia Henryka Jerzego Chmielewskiego przy ulicy Antoniego Fontany było okazją, by w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, porozmawiać o rozwadze i odpowiedzialności. Policjant zwrócił uwagę na zagrożenia czyhające podczas zabawy, ale też pokazał, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i cieszyć się końcówką lata w bezpieczny sposób.
-
Narada służbowa kierowników komórek ds. nieletnich
W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem demoralizacji i przestępczości nieletnich oraz działań podejmowanych na rzecz małoletnich, w dniu 08 września 2025 r. w Komendzie Stołecznej Policji odbyła się narada służbowa z udziałem kierowników komórek ds. nieletnich.
-
Bezpieczeństwo dzieci na hulajnogach - stanowczy apel Policji
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Grupą Medyczną OSP Ładzyń, przygotowali film profilaktyczny dotyczący bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Produkcja pokazuje, jak wiele sił i środków zaangażowanych jest do każdego zdarzenia drogowego, a także jakie zagrożenia wynikają z lekkomyślnej jazdy.
-
Policjanci uczestniczyli w pikniku ”Letnia Scena Włochy”
W miniony weekend funkcjonariusze Komisariatu Policji Warszawa Włochy wraz z profilaktyczką kolejny raz wzięli udział w pikniku ”Letnia Scena Włochy”. Policjanci przygotowali dla uczestników specjalne stoisko, gdzie można było zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie przez stróżów prawa. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, w tym kolorowanki, koło fortuny i odblaski. Była to świetna okazja, aby porozmawiać o bezpieczeństwie.
-
Działania na Woli i Bemowie w ramch akcji "Bezpieczna droga do szkoły"
Policjanci ze Woli i Bemowa prowadzą działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". W ubiegłym tygodniu policjanci wspólnie z wolską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa rozdawali mieszkańcom informatory ostrzegające przed działalnością oszustów, najmłodsi otrzymali książeczki i odblaski, pod czujnym okiem policyjnego Borsuka.
-
Aktualności "Bezpieczna droga do szkoły" z piaseczyńskimi policjantami
Na terenie całego kraju trwają ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W okolicach szkół na terenie powiatu piaseczyńskiego również można spotkać więcej policyjnych patroli. Mundurowi zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Przypominają również kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz o obserwowaniu drogi i jej otoczenia.
-
Aby było bezpiecznie - spotkanie policjantów z dziećmi na Woli
Wolski profilaktyk wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 166 we współpracy z Sekcją Profilaktyki Społecznej WRD KSP, Wydziałem Doboru KSP oraz Stołecznym Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Wola, na czele z policyjnym Borsukiem, przeprowadzili zajęcia z uczniami pierwszej klasy na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły.
-
Bezpieczne góry, woda i dom "po szkole"– profilaktyk radzi, jak spędzać czas wolny
Lato to czas beztroski i przygód, ale też okres, w którym szczególnie łatwo o wypadki i niebezpieczne sytuacje. Bielański profilaktyk odwiedził Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, aby przypomnieć dzieciom i młodzieży zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego po lekcjach. Podczas spotkania omówiono zarówno zagrożenia w górach i nad wodą, jak i codzienne sytuacje w domu i na placach zabaw. Spotkanie miało na celu nie tylko edukację, ale także uświadomienie, jak odpowiedzialnie spędzać czas wolny i reagować w sytuacjach ryzyka.
-
Wspólnie odczarowaliśmy hospicjum
W sobotę 30 sierpnia 2025 r. ogród Fundacji Hospicjum Onkologiczne przy ul. Pileckiego 105 zamienił się w tętniącą życiem przestrzeń pełną uśmiechu. Podczas pikniku „Odczarowanie Hospicjum” organizowanego przez Fundacje Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa nie zabrakło policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Była to świetna okazja aby przez wspólną zabawę poznać pracę policjantów oraz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie.
-
Bezpieczna droga do szkoły
Po wakacyjnej przerwie uczniowie wracają do szkół. To czas zwiększonego ruchu w rejonach placówek oświatowych, zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, od 1 do 30 września 2025 r. Policja prowadzi działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Bezpieczna droga do śródmiejskich szkół
Policjanci ze Śródmieścia wspólnie z Komendą Stołeczną Policji, Strażą Miejską oraz śródmiejską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa od 1 września prowadzą działania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". To wszystko z myślą o tym, aby wszyscy pamiętali o bezpieczeństwie. W dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego dzieci i młodzież oprócz planu lekcji otrzymały odblaski oraz materiały edukacyjne. Dla najstarszych mieszkańców naszej dzielnicy przygotowano specjalne informatory ostrzegające przed działalnością oszustów. Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zaplanowali liczne działania mające na celu utrzymanie wysokiego poziomu wiedzy na temat bezpieczeństwa.
-
Uroczysta inauguracja roku szkolnego klas mundurowych z udziałem przedstawicieli Policji
Wczoraj w szkołach w całej Polsce zabrzmiał pierwszy dzwonek, który symbolicznie rozpoczął nowy rok szkolny 2025/2026. W Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego w Górze Kalwarii uroczystość miała szczególny charakter. Uczestniczyli w niej I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Rafał Pałdyna, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Górze Kalwarii asp. szt. Piotr Kowalski, a także przedstawiciel Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji mł. insp. Tomasz Seweryn.
-
Policjantka uczestniczyła w pikniku „Wieczór marzeń”
Policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zajmująca się profilaktyką uczestniczyła w pikniku „Wieczór marzeń” zorganizowanym na terenie warszawskiego ZOO. Funkcjonariuszka opowiadała ciekawie o pracy policjantów, a każdy uczestnik tej imprezy mógł zapoznać się z policyjnym sprzętem i wsiąść do radiowozu. Podkomisarz Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska rozmawiała też na temat doboru do służby w Policji i przypominała zasady bezpieczeństwa.
-
Zwalniaj przy szkołach !
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie od 1 do 30 września br., Policja wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network SA, dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przeprowadzi akcję pn. „Zwalniaj przy szkołach”.
-
Inauguracja roku szkolnego w oddziałach o profilu mundurowym
1 września 2025 r., pierwsze klasy, w pierwszych oddziałach o profilu mundurowym przygotowujących młodzież do służby w Policji i Straży Granicznej, rozpoczęły rok szkolny 2025/2026. W Zespole Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji i Komendanta Głównego Straży Granicznej.
-
Ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły 2025”
Początek roku szkolnego to wzmożony ruch w pobliżu placówek oświatowych. Niesie to ze sobą szczególne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego Policja będzie prowadziła działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
-
Komendant Stołeczny Policji nagrodził laureatów wojewódzkich eliminacji konkursów „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku” oraz Kynologicznych Mistrzostw Policji
Dziś w „Białej Sali” Komendy Stołecznej Policji odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pucharów dla zwycięzców eliminacji wojewódzkich konkursów „Dzielnicowy Roku”, „Patrol Roku” oraz Kynologicznych Mistrzostw Policji. W ramach poszczególnych eliminacji wzięło udział 38 kierowników rewirów dzielnicowych, 32 dzielnicowych, 50 funkcjonariuszy z komórek patrolowych, oraz 18 przewodników psów służbowych.
-
Koniec wakacji - czas bezpiecznie wrócić do szkoły
Już od 1 września będą prowadzone coroczne działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Stołeczni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, ale też z dzielnicowymi i profilaktykami z komend rejonowych i powiatowych policji będą uczestniczyli w działaniach edukacyjno-profilaktycznych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieciom i młodzieży. Szczególną uwagą w tych dniach policjanci obejmą rejony szkół i przedszkoli.
-
Koniec urlopu i odpoczynku, wracajmy bezpiecznie do domu
Kończą się wakacje, czas urlopów i odpoczynku. Zadbajmy o to, aby powroty do domu były bezpieczne. Na drogach lokalnych, ale i głównych arteriach dojazdowych do stolicy, zachowania kierowców kontrolować będą policjanci garnizonu stołecznego.
-
Wakacyjne działania profilaktyczne z grodziską policjantką
Mimo trwających wakacji, policjantka grodziskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną, przeprowadzała działania w placówkach, w których odbywały się letnie zajęcia. W ostatnim czasie zostały zorganizowane spotkania w kilku przedszkolach oraz klubie kolarskim. Uczestnicy uczyli się i przypominali sobie zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Kolejne spotkania profilaktyczne z policjantką są już zaplanowane w nadchodzącym roku szkolnym.
-
Przypominamy dzieciom o bezpieczeństwie w ostatnich dniach wakacji
Ostatnie dni wakacji to doskonała okazja do rozmów o bezpieczeństwie i przygotowania się na powrót do szkolnych ławek. Właśnie te zagadnienia omawiała podkomisarz Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI podczas spotkania z białołęckimi przedszkolakami. Towarzyszyli jej przedstawiciele Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Białołęka. Dzieciaki oprócz przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa mogły też obejrzeć policyjny radiowóz.
-
Spotkanie policjantów z nauczycielami przed rozpoczęciem roku szkolnego
Już za kilka dni uczniowie usłyszą pierwszy dzwonek, który 1 września rozpocznie nowy rok szkolny. Powrót dzieci i młodzieży do szkół to dla policjantów czas wzmożonej pracy oraz działań profilaktycznych. W trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli funkcjonariusze spotkali się z pedagogami, by wspólnie omówić najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na terenie placówek oświatowych.
-
Z przedszkolakami o bezpieczeństwie
Policjant w mundurze w przedszkolu jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci. W poniedziałek policjantka, zajmująca się na co dzień profilaktyką, przeprowadziła zajęcia z dziećmi z bemowskigo przedszkola. Przypomniała dzieciom najważniejsze numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, a także to, jak mają zachowywać się w sytuacjach zagrożenia.
-
„Dzikie Dziewczyny” pod czujnym okiem służb – profilaktyka i kontrola obozowiska na Bielanach
Na dzikiej łące Bielan młode uczestniczki spędzały czas w namiotach, korzystając z atrakcji przygotowanych przez organizatorów biwaku „Dzikie Dziewczyny”. Bielański profilaktyk i dzielnicowy odwiedzili obozowisko, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa i przeprowadzić kontrolę obozową. Funkcjonariusze wręczyli materiały informacyjne dotyczące reagowania w sytuacjach zagrożenia, w tym m.in. pogodowego. Podczas wizyty przypomniano również o konkursie „LETNI przeWODNIK”, promującym aktywne i bezpieczne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Współpraca służb mundurowych z organizatorami miała na celu edukację młodzieży w zakresie odpowiedzialnych postaw i świadomego reagowania w sytuacjach ryzyka.