Komisariat Rzeczny Policji

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Jednostki terenowe

 • Powiaty
 • Dzielnice

Kapitan Wyderka

 1. Nowa publikacja Kapitana Wyderki

  Z okazji Dnia Dziecka oraz nadchodzących wakacji policjanci rzeczni we współpracy z Urzędem Gminy Nieporęt przygotowali publikację zachęcającą do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Książeczka pt. Bezsprzecznie Bezpiecznie dedykowana jest wszystkim spędzającym czas nad Jeziorem Zegrzyńskim. Dla najmłodszych, w środku książeczki znajdują się gry i zabawy edukacyjne. Nie zabrakło w niej także cennych informacji dotyczących służb ratunkowych działających na tym akwenie. Zapraszamy do lektury.

 2. Alfabet bezpieczeństwa nad wodą

  Przed nami kolejny sezon wypoczynkowy. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. Tylko wiedza i rozsądek mogą uchronić nas i naszych bliskich przed niebezpieczeństwem. Brawura i alkohol to najczęstsze przyczyny wypadków nad wodą. Co roku w miesiące wakacyjne tonie ok 500 osób. Warto przyłożyć wszelkich starań by wakacje były okresem radosnego i bezpiecznego czasu wolnego.

 3. Światowy Dzień Oszczędzania

  Co roku 31 października jest Światowym Dniem Oszczędzania. Hasło dotyczy nie tylko naszych finansów ale również wody. Komisariat Rzeczny Policji apeluje o oszczędzanie wody każdego dnia i przypomina jak ograniczyć jej zużycie.

 4. Ćwiczenia ratownicze na Kamionku

  28 sierpnia na Jeziorku Kamionkowskim w Parku Skaryszewskim odbyły się ćwiczenia służb ratunkowych. Dzieci wypoczywające na warszawskiej Pradze w ramach programu „Lato w Mieście” przyglądały się pracy strażaków, policji oraz Grupy Ratownictwa PCK. Po ćwiczeniach z bliska mogły zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem, na co dzień używanym do ratowania życia i zdrowia a nawet pogłaskać psa ratownika wodnego rasy Nowofundland. Gry i zabawy o tematyce bezpieczeństwa dopełniły spotkanie.

 5. Akademia Kapitana Wyderki

  Z początkiem 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Gen. Kleeberga w Ząbkach pilotażowo rusza program edukacyjny „Akademia Kapitana Wyderki”. Uczniowie będą uczestniczyć w spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa prowadzonych przez policję oraz straż miejską.

Powrót na górę strony