Aktualności

Światowy Dzień Oszczędzania

Data publikacji 31.10.2018

Co roku 31 października jest Światowym Dniem Oszczędzania. Hasło dotyczy nie tylko naszych finansów ale również wody. Komisariat Rzeczny Policji apeluje o oszczędzanie wody każdego dnia i przypomina jak ograniczyć jej zużycie.

Woda jest podstawowym źródłem naszej egzystencji. Jak ważną rolę odgrywa w naszym organizmie wszyscy doskonale wiemy. Reguluje ciśnienie tętnicze, utrzymuje prawidłową temperaturę ciała, oczyszcza organizm z toksyn. Jednak woda wykorzystywana jest przez nas na różne sposoby każdego dnia. Wykonując podstawowe czynności jak mycie zębów, kąpiel czy mycie naczyń nie zastanawiamy się jak dużo wody zużywamy i jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Wystarczy niewielka awaria, która pozbawia nas wody na kilka godzin i nagle dociera do nas jak ważnym jest ona źródłem.

Aby ograniczyć zużycie wody należy pamiętać o kilku prostych zasadach:

1. napraw cieknący kran, spłuczkę w toalecie,

2. zakręć kran podczas mycia zębów,

3. zamiast kąpieli w wannie weź prysznic,

4. korzystaj z ekologicznych urządzeń jak zmywarki czy pralki.

Komisariat Rzeczny Policji cały rok przypomina o istocie oszczędzania wody w działaniach edukacyjnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpraca z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji zaowocowała wydaniem książeczki Strażnicy czystej wody, która w bajkowy sposób tłumaczy dzieciom jak ważna jest dla nas woda.

 

Powrót na górę strony