Aktualności
-
Życzenia Komendanta Stołecznego Policji
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który przypomina nam o najważniejszych wartościach w życiu człowieka, czyli sile rodzinnych relacji, wzajemnym wsparciu oraz wyrozumiałości w atmosferze spokoju i poczucia bezpieczeństwa...
Dodano: 20.12.2024 -
Wspólnie zadbajmy o bezpieczne Święta Bożego Narodzenia
Zbliżający się okres świąteczno–noworoczny jest czasem szczególnym, kojarzącym się z ciepłem rodzinnych spotkań i radosnych chwil spędzanych z bliskimi. Część z nas czeka daleka podróż, inni będą świętować w domu. Aby cieszyć się świąteczną atmosferą i długo ją wspominać, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Dodano: 12.12.2024 -
Nie daj się oszukać „na policjanta!” - Zadzwoń pod nr 47 72 33 222 lub 112!
Policjanci codziennie przyjmują zgłoszenia od osób, które zostały oszukane przez fałszywych policjantów, fałszywych bankowców lub fałszywych wnuczków. Przestępcy wykorzystują każdą sposobność, by się wzbogacić. Często żerują na zaufaniu do instytucji publicznych i strachu potencjalnych ofiar przed utratą oszczędności życia. Kolejny raz apelujemy o nieprzekazywanie pieniędzy dzwoniącym do nas obcym osobom! Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o udział we wspólnej akcji i przekazanie pieniędzy! Jeśli podejrzewasz, że telefonował do Ciebie oszust, powiadom stołecznych policjantów, dzwoniąc pod nr 47 72 33 222.
Dodano: 12.12.2024 -
Uroczystość z okazji 20-lecia systemu ochrony praw człowieka w Policji
10 grudnia 2024 r. w Komedzie Głównej Policji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy powstania w Policji systemu ochrony praw człowieka.
Dodano: 10.12.2024 -
Swatting – kolejne oblicze cyberprzestępczości
Choć nie jest to nowy termin ani nowe zjawisko, coraz częściej można tę nazwę spotkać w nagłówkach różnych artykułów lub komunikatów, zwłaszcza tych zza oceanu, czyli z USA. Jednak o jego skali możemy mówić wyłącznie na podstawie nieoficjalnych danych krążących w sieci. Czym zatem jest swatting i czy są sposoby, które pozwalają sobie z nim poradzić?
Dodano: 29.11.2024 -
Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych do 28 lutego 2025 r.
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk podpisał zarządzenia przedłużające obowiązywanie stopni alarmowych: 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Dodano: 29.11.2024 -
Nieletni odpowiedzą za uszkodzenia kasowników na stacjach metra
Wywiadowcy z metrowskiego komisariatu zatrzymali dwie osoby nieletnie, które w krótkim odstępie czasu kilkukrotnie dokonywały uszkodzeń kasowników znajdujących się na terenie stacji metra Szwedzka i Targówek Mieszkaniowy. Teraz ich sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.
Dodano: 27.11.2024 -
Dwie osoby poszukiwane zatrzymane przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Metra Warszawskiego
Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego IV Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego Komisariatu Policji Metra Warszawskiego w ciągu zaledwie kilku godzin, zatrzymali dwie osoby poszukiwane. Jedna z tych osób była poszukiwana na podstawie nakazu sądu rejonowego celem odbycia kary 362 dni pozbawienia wolności, natomiast za drugą osobą prokuratura wystawiła list gończy.
Dodano: 27.11.2024 -
„Ciche Miasto” – na to czekali mieszkańcy Warszawy
Duże aglomeracje miejskie mierzą się z różnymi problemami. W wielu przypadkach są one związane z pospolitą przestępczością, drobnymi kradzieżami, włamaniami oraz różnego rodzaju uszkodzeniami mienia. W ostatnich latach w stolicy zidentyfikowano kolejny obszar działalności uciążliwej dla mieszkańców, którym jest nadmierny hałas generowany przez specjalnie zmodyfikowane pojazdy i motocykle. O tym, jak radzimy sobie z tym problemem w Warszawie, opowie nam kom. Robert Górski, ekspert Sekcji Organizacji Służby Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
Dodano: 25.11.2024 -
Nielegalne przewozy osób. Jak radzimy sobie z tym niebezpiecznym problemem?
Nielegalne przewozy osób są zmorą wielu miast Europy i świata. Każde z nich na swój sposób stara się zwalczać taką działalność, słusznie uznając ją za niebezpieczną. Wszystko to związane jest z faktem, że wraz z procederem nielegalnego transportu osób rozwijają się inne formy przestępczości. Nielegalne, nieprawidłowo wykonywane przewozy są bezpośrednim zagrożeniem dla pasażerów korzystających z usług przewoźników, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. W Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji od kilku lat organizowane są działania mające na celu ograniczenie tego typu niebezpiecznych zachowań. O tym, jak radzimy sobie z tym problemem, opowie nam asp. sztab. Maciej Chrościcki specjalista WRD KSP, odpowiedzialny za prowadzenie działań skierowanych przeciwko nielegalnym przewozom osób.
Dodano: 25.11.2024 -
Projektowane zmiany w kryteriach sprawnościowych dla kandydatów do służby w Policji
W projektowanym rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Policji zmodyfikowano sposób realizacji jednego z etapów postępowania kwalifikacyjnego – testu sprawności fizycznej.
Dodano: 15.11.2024 -
Zaginiony nieletni odnaleziony w metrze
Policjanci służby dyżurnej Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, wykorzystując monitoring ze stacji Politechnika, odnaleźli 17-latka, który nie powrócił do domu dziecka. Chłopiec został przekazany pod opiekę opiekunowi.
Dodano: 15.11.2024
Jednostki terenowe
- Powiaty
- Dzielnice
Polecamy
-
INFORMACJA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH
Zgodnie z ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011 r. Nr 209, poz. 1243 z późn. zm.), organy administracji publicznej są zobowiązane do zapewnienia realizacji usługi pozwalającej na komunikowanie się z osobami doświadczającymi trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się. Osoby te, zwane „osobami uprawnionymi” w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.) mają prawo do korzystania z bezpłatnej usługi polegającej na załatwieniu sprawy z pomocą tłumacza języka migowego.
-
Przed opuszczeniem pociągu prosimy pamiętać o zabraniu bagażu
Ten komunikat usłyszymy codziennie podczas korzystania z komunikacji warszawskiego metra. Tuż przed zatrzymaniem się pociągu na peronie, lektor informuję nas w języku polskim i angielskim, o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na swój bagaż oraz pozostawione bez opieki przedmioty innych pasażerów.
-
Pierwsza pomoc. Część 1: Apteczka samochodowa
Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych zasadom udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach nagłego zagrożenia życia. Udzielanie pomocy jest obowiązkiem prawnym i moralnym każdego człowieka (a w przypadku policjanta również obowiązkiem służbowym). Warto wiedzieć jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i jak pomóc poszkodowanym. Zaniechanie działania z prawnego punktu widzenia wiąże się z odpowiedzialnością karną. Pierwszy z cyklu artykuł poświęcamy dodatkowemu wyposażeniu naszego auta, czyli apteczce samochodowej.
-
INFORMACJA DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH
Zgodnie z ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U. z 2011 r. Nr 209, poz. 1243 z późn. zm.), organy administracji publicznej są zobowiązane do zapewnienia realizacji usługi pozwalającej na komunikowanie się z osobami doświadczającymi trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się. Osoby te, zwane „osobami uprawnionymi” w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.) mają prawo do korzystania z bezpłatnej usługi polegającej na załatwieniu sprawy z pomocą tłumacza języka migowego.
-
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że podczas przeszukania Twojego mieszkania masz prawo do obecności przy tej czynności osoby przez Ciebie wskazanej?