Aktualności
-
Utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie
W poniedziałek, 11 listopada, w stolicy odbędzie się wiele wydarzeń uświetniających Narodowe Święto Niepodległości, które spowodują ograniczenia w przemieszczaniu się ulicami miasta. Nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta, przybyłych gości, uczestników uroczystości i zgromadzeń będą czuwali stołeczni policjanci, którzy będą również kierowali ruchem. Apelujemy o zapoznanie się z planowanymi utrudnieniami i wyłączeniami, a także zwracanie uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do wydawanych przez policjantów komunikatów.
Dodano: 11.11.2024 -
Zakaz latania dronem w dniu 11 listopada
W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa zgromadzeń mających związek z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada Komenda Stołeczna Policji w porozumieniu ze Służbą Ochrony Państwa wprowadzają ograniczenia w lotach bezzałogowych statków powietrznych nad Warszawą. Strefa ograniczona o symbolu EPR959 obowiązywać będzie 11 listopada 2024 g. w godz. 6.00, do północy. Złamanie przepisów ruchu lotniczego grozi operatorowi drona surowymi konsekwencjami.
Dodano: 11.11.2024 -
Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Służby w pełnej gotowości
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia w całym kraju odbywają się uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Warszawa tradycyjnie będzie miejscem głównych uroczystości, patriotycznych wydarzeń, koncertów i sportowych inicjatyw. O bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy, a także przybyłych gości, jak co roku będą dbać policjanci oraz inne służby.
Dodano: 11.11.2024 -
Czasowy zakaz noszenia broni na obszarze miasta stołecznego Warszawy w dniu 11 listopada 2024 r.
11 listopada 2024 r. obowiązuje czasowy zakaz noszenia broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym na obszarze miasta stołecznego Warszawy. Zakaz został wprowadzony rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 listopada 2024 r. (poz. 1639), w związku z uzasadnioną koniecznością zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa uczestników uroczystości z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, organizowanych 11 listopada 2024 r. w Warszawie.
Dodano: 11.11.2024 -
Zakaz noszenia, przemieszczania i używania wyrobów pirotechnicznych na terenie m. st. Warszawy
11 listopada w Warszawie odbędą się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. W stolicy zaplanowano wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych oraz państwowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom oraz mieszkańcom, Wojewoda Mazowiecki 6 listopada podpisał rozporządzenie porządkowe zakazujące noszenia, przemieszczania i używania wyrobów pirotechnicznych na terenie m. st. Warszawy w dniu 11 listopada 2024 r.
Dodano: 11.11.2024 -
List Komendanta Głównego Policji do funkcjonariuszy Policji Dodano: 11.11.2024
-
Nowe rozwiązania zwiększające atrakcyjność służby w Policji
Policjanci każdego dnia mierzą się z wyzwaniami mającymi kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ta niezwykle trudna w dzisiejszych czasach służba wymaga poświęcenia i determinacji. Mając na względzie wyzwania związane z koniecznością zwiększania stanu zatrudnienia w Policji, w Komendzie Głównej Policji trwają prace nad przygotowaniem rozwiązań zwiększających motywację oraz atrakcyjność służby w Policji.
Dodano: 11.11.2024 -
Nie daj się oszukać „na policjanta!” - Zadzwoń pod nr 47 72 33 222 lub 112!
Policjanci codziennie przyjmują zgłoszenia od osób, które zostały oszukane przez fałszywych policjantów, fałszywych bankowców lub fałszywych wnuczków. Przestępcy wykorzystują każdą sposobność, by się wzbogacić. Często żerują na zaufaniu do instytucji publicznych i strachu potencjalnych ofiar przed utratą oszczędności życia. Kolejny raz apelujemy o nieprzekazywanie pieniędzy dzwoniącym do nas obcym osobom! Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o udział we wspólnej akcji i przekazanie pieniędzy! Jeśli podejrzewasz, że telefonował do Ciebie oszust, powiadom stołecznych policjantów, dzwoniąc pod nr 47 72 33 222.
Dodano: 06.11.2024
Polecamy
-
Poradnik dla kandydatów
Jesteś zainteresowana/y służbą w Policji? Lubisz pomagać innym, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności? Dołącz do najlepszych i wstąp w szeregi stołecznych policjantów i policjantek! Dlaczego właśnie nasze jednostki to właściwy wybór?
-
Służba na kolei. Jak się pracuje w Komisariacie Kolejowym Policji?
Komisariat Kolejowy Policji jest jednym z kilku komisariatów specjalistycznych w Warszawie. W kraju są tylko dwie takie jednostki. Służba tam pełniona jest normalną policyjną robotą, jednak wymaga od funkcjonariuszy specjalistycznej wiedzy dotyczącej przewozów oraz znajomości infrastruktury kolejowej. Co jest charakterystycznego w tej służbie, z czym zmagają się na co dzień policjanci Komisariatu Kolejowego - opowie nam komendant tej jednostki mł. insp. PAWEŁ SALAMAGA.
-
Dopalacze – Apel Policji do rodziców i opiekunów
Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
-
„Seniorze. Babciu, Dziadku… Nie daj się oszukać. Bądź bezpieczny!”
Konferencja pod takim tytułem dla warszawskich seniorów i ich wnuków zorganizowana przez Komendę Stołeczną Policji oraz Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy odbyła się w kinie Muranów. W jej trakcie zainaugurowano wydanie informatora, w którym seniorzy znajdą wskazówki, m. in. dotyczące tego, jak ustrzec się oszustów i nie stracić dorobku całego życia.