Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Rusza Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
Ruszył Telefon Bezpieczeństwa dla turystów, który w tym roku został po raz pierwszy zintegrowany z Polskim Systemem Informacji Turystycznej. O października do maja, godzinach 8.00-18.00, a od 1 czerwca do 30 września, w godzinach 08:00-22:00, turyści zagraniczni będą mogli uzyskać potrzebne informacje oraz pomoc w sytuacjach wymagających specjalistycznej porady. Pracownicy obsługujący Contact Center będą posługiwać się biegle językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim.
Dodano: 30.05.2014 -
Fundacja ITAKA kończy 15 lat
Ponad 11 tys. odnalezionych osób, ponad 16 tys. zarejestrowanych spraw, około 1 500 rodzin rocznie uzyskujących pomoc oraz stałe wsparcie od ponad 40 wolontariuszy – to krótkie podsumowanie z 15-lat działalności Fundacji ITAKA. W tym czasie zrealizowano wiele projektów, które efektywnie przyczyniły się do zmiany postrzegania problemu zaginięć.
Dodano: 23.05.2014 - Co to jest Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci? Dodano: 22.05.2014
-
Podejrzewany o kradzież tabletu i telefonów komórkowych zatrzymany
Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego zatrzymali na stacji metra Politechnika 22 – letniego mieszkańca Otwocka. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie w ubiegłym miesiącu kradzieży tabletu oraz telefonów komórkowych.
Dodano: 21.05.2014 -
Wiosną i latem więcej zaginięć dzieci - najczęściej to ucieczki
Wiosną i latem zwiększa się liczba zaginięć dzieci i młodzieży. Najczęściej są to ucieczki z domów, efekt złych ocen lub chęci przeżycia przygody. Bywa też, że zaginięcia dotyczą najmłodszych, często na skutek nieuwagi rodziców. W 2013 r. zgłoszono 7553 zaginięć dzieci. Najwięcej – 6121 - dotyczyło młodych ludzi w wieku od 13 do 17 lat; najmniej – 481 - najmłodszych do lat 7. Znaczna część z tych zaginięć to ucieczki. Młodzi ludzie zazwyczaj odnajdują się w ciągu pierwszych 14 dni.
Dodano: 21.05.2014 -
Pilnuj portfela! Czyli jak się nie stać ofiarą kradzieży kieszonkowej?
Kolejka podziemna jest głównym środkiem komunikacji miejskiej w Warszawie. Codziennie podróżuje nią wiele osób. Niestety, wśród pasażerów, zdarzają się także kieszonkowcy, którzy tylko czekają na to, by wykorzystać nieuwagę innych.
Dodano: 19.05.2014 -
ZAPROSZENIE NA LEKCJĘ BEZPIECZEŃSTWA W METRZE
Komisariat Policji Metra Warszawskiego w związku z realizacją zadań wynikających z rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” oraz w ramach Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego dla m.st. Warszawy pn. „Bezpieczna Warszawa” zaprasza dzieci i młodzież z warszawskich szkół na lekcje bezpieczeństwa w metrze.
Dodano: 16.05.2014 -
„Miłość z podbitym okiem? Listy nadziei. Twoja historia może uratować komuś życie”
„Przemoc wobec kobiet pociąga za sobą ogromne koszty społeczne i ekonomiczne, osłabia udział kobiet w rozwoju, ogranicza ich aktywne zaangażowanie w takie kwestie jak pokój, bezpieczeństwo oraz prawa człowieka. Stanowi poważną przeszkodę w osiąganiu międzynarodowych założeń dotyczących rozwoju.” Sekretarz Generalny ONZ
Dodano: 07.05.2014 -
Sprzedawał papierosy bez akcyzy
Policjanci z metra warszawskiego zatrzymali wczoraj mężczyznę, który sprzedawał papierosy bez wymaganych polskich znaków akcyzy skarbowej. 44 – letni Marek J. wpadł na stacji metra Wilanowska.
Dodano: 06.05.2014 -
Racism. Say it to fight it!
Kampania informacyjna "Rasizm. Walczę nie milczę" jest prowadzona w ramach projektu pod nazwą Imigranci wobec przestępstw z nienawiści – czyli jak skutecznie dochodzić swoich praw, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Pomysłodawcą projektu jest Zespół ds. Ochrony Praw Człowieka, działający w Departamencie Kontroli, Skarg i Wniosków MSW, który na co dzień zajmuje się monitorowaniem spraw związanych z przestępstwami na tle nienawiści oraz podejmowaniem działań mających na celu zapobieganie takim zdarzeniom.
Dodano: 06.05.2014