Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
„Lekarze Nadziei” z pomocą dla ubogich, bezdomnych i emigrantów
Na terenie województwa mazowieckiego działa Stowarzyszenie „Lekarze Nadziei”, niosące pomoc osobom nie mającym ubezpieczenia medycznego. Lekarze działają charytatywnie i udzielają pomocy medycznej osobom ubogim, bezdomnym, emigrantom.
Dodano: 26.02.2015 -
Bezpieczeństwo osobistych urządzeń elektronicznych
W dzisiejszych czasach każdy z nas posiada smartfon, laptop lub tablet. Są to urządzenia, bez których trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie w teraźniejszym świecie. Wystarczy rozejrzeć się wokół, by dostrzec, że wiele osób podczas spaceru czy podróży środkami komunikacji miejskiej, pochłonięta jest rozmową przez telefon, przeglądaniem Internetu, graniem na tablecie, czy też czytaniem książek na e-booku.
Dodano: 24.02.2015 -
Dyżurnym komisariatu metra być...
Choć nie lubi biurokracji i wzajemnego wykluczania się niektórych przepisów, to jednak bardzo lubi swoją pracę i nie zamierza nic w niej zmieniać. O „długich nocach” i „policyjnym nosie” dyżurnego komisariatu metra rozmawiałam ze st. asp. Dariuszem Sasem.
Dodano: 23.02.2015 -
Sprawca kradzieży „na śpiocha” zatrzymany w metrze
Wczoraj w godzinach porannych policjant z Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, podczas podróży do pracy zauważył mężczyznę, którego wygląd skojarzył z przedstawianym miesiąc wcześniej, podczas odpraw służbowych, rysopisem sprawcy kradzieży telefonu komórkowego.
Dodano: 20.02.2015 -
DOPALACZE
W związku z szybkim rozwojem wielu nowych substancji psychoaktywnych w wielu krajach nie ma legislacji umożliwiającej skuteczną kontrolę lub zakaz ich dystrybucji. Częstym zjawiskiem w wielu krajach jest szybka reakcja producentów tych środków, mająca na celu ominięcie dopiero co wprowadzanych zakazów.
Dodano: 18.02.2015 -
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 23-28 lutego 2015 r.
W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).
Dodano: 16.02.2015 -
Wyłączony ruch na Trasie Łazienkowskiej
Informujemy, że w związku z sobotnim pożarem po praskiej stronie, ze względów bezpieczeństwa został wyłączony ruch pieszy i kołowy na Trasie Łazienkowskiej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady.
Dodano: 15.02.2015 -
Zapraszamy na lekcje bezpieczeństwa w metrze
Komisariat Policji Metra Warszawskiego zaprasza dzieci i młodzież z warszawskich szkół na lekcje bezpieczeństwa w metrze. Projekt realizują policjanci prewencji kryminalnej Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, którzy propagują tematykę bezpieczeństwa publicznego, a w głównej mierze bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych. Celem naszych działań jest nauka poprzez zabawę i jednocześnie przystępne przekazywanie merytorycznych treści dotyczących bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej.
Dodano: 11.02.2015 -
Komendant Marek Działoszyński złożył rezygnację
Dziś (9 lutego) Generalny Inspektor Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji złożył raport odejścia ze służby. Minister Teresa Piotrowska przyjęła rezygnację Marka Działoszyńskiego.
Dodano: 11.02.2015 -
Dzień Bezpiecznego Internetu 2015
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook. Wydarzenie zostało objete honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.
Dodano: 10.02.2015