Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji zajęli czwarte miejsce w regatach o Puchar Wojewody Mazowieckiego.

Data publikacji 20.06.2009

W dniach 18-19 czerwca na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty, w których udział wzięła m. in. załoga reprezentująca Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

W pierwszym dniu regat (w piątek) odbyły się regaty o Puchar Wojewody Mazowieckiego, w których ścigało się 71 załóg. Reprezentacja KSP w składzie mł. insp. Wojciech Pasieczny (sternik), Katarzyna Popławska i Artur Pasieczny zajęła 4 miejsce.  Zawody odbywały się  na dwóch typach jachtów. W klasie PUCK nasi policjanci zajęli 5 i 1 miejsce, a w klasie LASER 3 i 2. Do zajęcia 3 miejsca w klasyfikacji generalnej zabrakło im 10 m. W trzecim biegu (drugi w klasie LASER) prowadzili i 10 m przed linią mety wyprzedziła ich załoga, która zwyciężyła w całych regatach.

W biegu drugim (pierwszy w klasie LASER) już po minięciu linii mety na trzecim miejscu, jacht z naszą załogą wywrócił się i załoga wykąpała się w wodach Zalewu Zegrzyńskiego. Policjanci samodzielnie postawili jacht i wystartowali w kolejnym, wyścigu, w którym o mało co nie zwyciężyli.

Klasę pokazali w czwartym wyścigu – na jachcie PUCK wystartowali jako pierwsi i już nie oddali prowadzenia aż do mety.

W drugim dniu (w sobotę) odbyły się regaty o błękitną wstęgę Zalewu Zegrzyńskiego. Załoga WSR wylosowała jacht typu PUCK  o oznaczeniu C. Błąd na starcie sprawił, że ten wyścig zakończyli na 10 pozycji (na 23 startujące załogi).