Aktualności

BADANIE TRZEŹWOŚCI...

Data publikacji 29.06.2024

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą działania prewencyjno – kontrolne pn. „TRZEŹWY KIEROWCA 2024”. Mają one na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy podejmują decyzję o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Działania „TRZEŹWY KIEROWCA 2024” prowadzone są 29 i 30 czerwca 2024 roku na terenie Komendy Stołecznej Policji. Mają zminimalizować poziom zagrożenia w ruchu drogowym powodowany przez nietrzeźwych kierujących i ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Kierujący pojazdem, będący w stanie po użyciu alkoholu,
stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu,
STWARZA ZAGROŻENIE W RUCHU DROGOWYM!

Policjanci z warszawskiej „drogówki” badają trzeźwość kierujących na co dzień – podczas realizacji zadań służbowych. Natomiast w związku z działaniami „TRZEŹWY KIEROWCA 2024”, mundurowi podejmują WZMOŻONE KONTROLE pojazdów w wyznaczone dni każdego miesiąca.

POLICJANT ZATRZYMAŁ CIĘ DO KONTROLI I ZBADAŁ TRZEŹWOŚĆ. CZY MÓGŁ TO ZROBIĆ?

Policjant, w związku z wykonywaniem czynności służbowych, jest UPRAWNIONY m.in. „do ŻĄDANIA PODDANIA SIĘ badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, PRZEZ KIERUJĄCEGO POJAZDEM LUB PRZEZ INNĄ OSOBĘ, w stosunku, do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem.”

OBLIGATORYJNIE policjant zbada trzeźwość, w razie uczestniczenia W WYPADKU DROGOWYM, w którym jest osoba zabita lub ranna.

Pamiętaj, że uprawniony organ może przeprowadzić badanie trzeźwości W TOKU KONTROLI RUCHU DROGOWEGO, a więc ZAWSZE nawet, gdy nie występują powyższe przesłanki.

Zbadanie jak największej liczby kierujących, prowadzi do wyeliminowania nietrzeźwych kierujących z ruchu, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i poprawę bezpieczeństwa!

Bądź odpowiedzialnym kierowcą!
Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu.


Do zobaczenia na drodze!

Powrót na górę strony