Aktualności

POLICYJNE DZIAŁANIA „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2024”

Data publikacji 23.05.2024

Policjanci prowadzą działania „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2024”. W dniach 23 – 24 maja 2024 roku skontrolują jak największą liczbę kierujących pod kątem ich prędkości.

PRĘDKOŚĆ jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Obowiązkiem kierującego pojazdem jest stosowanie się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych oraz z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze, może zminimalizować tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Bardzo niebezpieczne jest przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do nich, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność!

Policjanci podczas prowadzonych działań,
wykorzystują laserowe mierniki prędkości
oraz radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

Kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa, zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, skutkuje nie tylko wysoką grzywną, ale także zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Przekraczając prędkość narażasz siebie i innych
na utratę zdrowia, a nawet życia!

Powrót na górę strony