Aktualności

OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 17.05.2024

Dziś, tj. 17 maja 2024 roku policjanci prowadzą ogólnopolskie działania „PRĘDKOŚĆ”. Funkcjonariusze ruchu drogowego w tym dniu kontrolują jak największą liczbę kierujących pod kątem prędkości. To właśnie PRĘDKOŚĆ jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Policjanci kontrolują prędkość zarówno statycznie na posterunkach za pomocą laserowych mierników prędkości, jak i dynamicznie z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w wideo rejestratory. Na drogi wyjedzie również grupa „SPEED”.

Kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa, zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w rejonie przejść dla pieszych, gdzie każde, chociaż najmniejsze przekroczenie prędkości, może w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, zmniejszyć jego szansę na przeżycie.

PRZESTRZEGAJ OGRANICZEŃ PRĘDKOŚCI!

Powrót na górę strony