Aktualności

„KONTROLOWANY” POŚLIZG NA DRODZE

Data publikacji 15.05.2024

Celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg nie jest dobrym pomysłem – szczególnie na drodze. Przekonał się o tym kierowca Toyoty, który na oczach policjantów wykonał niebezpieczny manewr.

Policjanci z grupy „SPEED” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, podczas patrolowania stołecznych dróg, byli świadkami nieodpowiedzialnego zachowania jednego z kierujących.

Kierowca toyoty postanowił „szybko” zawrócić na ul. Jagiellońskiej i wprowadził swój pojazd w „kontrolowany” poślizg, a pech chciał, że zrobił to na oczach policjantów jadących nieoznakowanym radiowozem z zamontowanym wideorejestratorem. Wszystko nagrała kamera umieszczona w pojeździe. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Młody kierowca tłumaczył, że podczas zawracania po prostu nie zapanował nad pojazdem. Policjanci, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym nałożyli na kierującego grzywnę w wysokości 3000 złotych i 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierujący zgodnie z art. 19 Ustawy Prawo o ruchu drogowym „…jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem…” oraz w myśl art. 3 „…unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządek ruchu drogowego, ruch ten utrudnić…”

Jedno nierozsądne zachowanie może spowodować wiele szkód i problemów. W tym przypadku skończyło się to „tylko” mandatem dla kierowcy.

Warto zachować rozsądek podczas kierowania pojazdami.

Film „KONTROLOWANY” POŚLIZG NA DRODZE

Opis filmu: „KONTROLOWANY” POŚLIZG NA DRODZE

Pobierz plik „KONTROLOWANY” POŚLIZG NA DRODZE (format mp4 - rozmiar 11.59 MB)

Powrót na górę strony